Trzech Króli to nie tylko święto rodzinne, ale także święto naukowców

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 20:00
- To właśnie naukowcy przychodzą do Jezusa, oddają mu hołd. Jednocześnie to znak, że wiara nie jest przeciwna nauce, ani nauka wierze, tylko - jak mówił święty Jan Paweł II - to dwa skrzydła, które wiodą nas do góry, do Pana Boga - podkreśla ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Audio
  • Trzech Króli to nie tylko święto rodzinne, ale także święto naukowców (Ekspres Jedynki)
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Warszawy, 6.1.2017 w święto Objawienia Pańskiego. Orszak poprowadzili biblijni monarchowie - Kacper, Melchior i Baltazar, symbolizujący trzy kontynenty - Europę, Azję i Afrykę. Podobne uroczystości - wszystkie pod hasłem Pokój i Dobro - odbyły się także w innych polskich miastach. Święto Trzech Króli, kończąc
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Warszawy, 6.1.2017 w święto Objawienia Pańskiego. Orszak poprowadzili biblijni monarchowie - Kacper, Melchior i Baltazar, symbolizujący trzy kontynenty - Europę, Azję i Afrykę. Podobne uroczystości - wszystkie pod hasłem "Pokój i Dobro" - odbyły się także w innych polskich miastach. Święto Trzech Króli, kończącFoto: PAP/Jacek Turczyk

Jak zwrócił uwagę rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, 6 stycznia jest także świętem misyjnym. - Z Polski jest ponad 2 tys. osób na misjach - zarówno duchownych, jak i osób świeckich - w ponad 95 krajach - przypomina gość Grzegorza Frączaka.

Ilu było królów, którzy przyszli złożyć pokłon Jezusowi? Skąd pochodzili? Jakie jest znaczenie tego święta? Co symbolizowały dary ofiarowane Dzieciątku: złoto, kadzidło i mirra? Zapraszamy do wysłuchania nagania audycji.

***

Tytuł audycji: "Ekspres Jedynki"

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Gość: ks. Paweł Rytel-Andrianik (rzecznik Konferencji Episkopatu Polski)

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 16.17

gs/mk

Czytaj także

"Nowe szaty biskupa" - reportaż Katarzyny Michalak i Agnieszki Czyżewska-Jacquemet

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 22:00
W przygranicznym Kiryłowie bije źródło św. Mikołaja. Mieszkańcy okolic i nie tylko spotykają się przy źródle i od wieków czerpią z niego wodę, wierząc w jej cudowną moc i we wstawiennictwo świętego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fenomen Orszaków Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 12:00
Monika Tarka, Robert Kilen i ich goście opowiadali o Orszakach Trzech Króli, które w Polsce pojawiły się po raz pierwszy zaledwie kilka lat temu, wcześniej znane były głównie w kulturze hiszpańskiej.
rozwiń zwiń