Start-up magnesem dla kapitału i nowych technologii

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 00:02
- Jeżeli chcemy budować naszą własną innowacyjną gospodarkę i produkować w przyszłości produkty wysoko przetworzone, to musimy inwestować w takie elementy jak start-upy - mówi prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z szefami innowacyjnych firm.
Audio
  • Relacja z wydarzenia "Start-upy w Pałac-u_edycja B2B" (Ekspres Jedynki)
Prezydent Andrzej Duda podczas wydarzenia Start-upy w Pałacu - edycja B2B w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Prezydent wziął udział w spotkaniu, podczas którego przedstawiciele startupów działających w modelu B2B (biznes dla biznesu) zaprezentowali swoje produkty i usługi
Prezydent Andrzej Duda podczas wydarzenia "Start-upy w Pałacu - edycja B2B" w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Prezydent wziął udział w spotkaniu, podczas którego przedstawiciele startupów działających w modelu B2B (biznes dla biznesu) zaprezentowali swoje produkty i usługiFoto: PAP/Jacek Turczyk

Dzięki start-upom w Polsce powstały takie projekty jak: interaktywne lustra, inteligentny asystent Edward, platforma umożliwiająca autoryzację dokumentów, zawieranie umów przed internet, a nawet hybrydowy materiał o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych. Niektórzy śmiałkowie postawili wszystko na jedną kartę i udało im się odnieść sukces. We wtorek 14 marca właściciele innowacyjnych firm, realizujących śmiałe projekty, zostali uhonorowani przez prezydenta Andrzeja Dudę paszportami uprawniającymi do uczestniczenia w jednej z zagranicznych podróży naszej głowy państwa.

Prezeska Start-up Poland, Julia Krysztofiak-Szopa podkreśla, że start-upy powstają tam, gdzie jest popyt na innowacyjne usługi. - Już w tej chwili przeszło 40 procent polskich start-upów eksportuje swoje usługi za granicę, bo tam mają swoich klientów. Co możemy zrobić, by ich usługi znalazły popyt również na naszym rodzimym rynku? - zastanawia się prezeska.

O nowych rozwiązaniach i niecodziennych projektach mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Ekspres Jedynki"

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotowała: Sylwia Białek

Data emisji: 14.03.2017

Godzina emisji: 17.26

sm/mg

Czytaj także

Hyperloop jak pocisk, samolot i łódź podwodna w jednym

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 01:02
- Nasza przygoda z Hyperloop zaczęła się od czegoś bardzo prostego, elementarnego, a dziś przypomina wybuch granatu z opóźnieniem, bo coraz więcej osób widzi w tym przyszłość - mówi inżynier prof. Janusz Piechna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przepis na marsjańskiego łazika: pasja, chęci i dobra ekipa

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 20:05
Przepis na marsjańskiego łazika, jak zdradza inżynier Michał Grześ, nie jest prosty, ale jego podstawą są szczere i poważne chęci. - Ważni są też ludzie, bo niczego nie da się zrobić samemu. Jak są chęci i ekipa to wszystkiego da się nauczyć - mówi gość Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualny Sherlock Holmes do śledzenia ruchu w sieci

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 23:20
Z kilkudziesięciu naszych lajków i polubień na Facebooku można stworzyć profil psychologiczny użytkownika. - Postęp technologiczny wymusza na nas konieczność rezygnowania z dużej części naszej prywatności. Pozostaje pytanie, na ile jest to nadużywane, a na ile nam służy - mówi fizyk, prof. Janusz Hołyst.  
rozwiń zwiń