X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Projektowanie uniwersalne i konkurs Lider Dostępności

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 17:36
- Chcemy pokazać, że warto projektować, uwzględniając każdego, bo to nam wszystkim koniec końców się opłaca - mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
Audio
  • Projektowanie uniwersalne i konkurs "Lider Dostępności" (Ekspres Jedynki)
Projektowanie uniwersalne to sposób myślenia o architekturze z uwzględnieniem wszystkich użytkowników
Projektowanie uniwersalne to sposób myślenia o architekturze z uwzględnieniem wszystkich użytkownikówFoto: Pixabay/stevepb

Konkurs "Lider Dostępności" promuje projektowanie uniwersalne, które uwzględnia potrzeby wszystkich użytkowników, a także najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

- Przedsięwzięcie ma jeden główny cel, czyli pokazać, że w Polsce jesteśmy w stanie rozumieć dostępność, co jest ogromnie ważne, szczególnie biorąc pod uwagę to, że przepisy prawa nie zawsze uwzględniały osoby słabowidzące czy niewidome - mówi prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Jak dodaje Tomasz Pisarzewski z Fundacja Integracja problem nie dotyczy tylko osób niepełnosprawnych, ale też rodzin z dziećmi, osób starszych i mających problemy z poruszaniem się np. w wyniku kontuzji. - Ta grupa jest coraz większa i nie jest to tylko kwestia zrobienia przysłowiowego podjazdu pod sklep - podkreśla.

Konkurs jest organizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Patronem medialnym jest Program 1 Polskiego Radia. Więcej na temat przedsięwzięcia w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotował: Wojciech Urban

Data emisji: 30.03.2017

Godzina emisji: 16.46

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

OpenHUB Europe. Integracja poprzez sztukę

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 10:55
Właśnie zakończył się trwający od maja 2015 r. międzynarodowy program "OpenHUB Europe", w ramach którego w Polsce, Belgii, Włoszech i Niemczech organizowano działania z udziałem artystów z niepełnosprawnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przez trudy do gwiazd" - reportaż Katarzyny Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 11:00
Dwa lata temu do radia napisała studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Marta Szwonder. Chciała, by nagłośniono sprawę jej walki z NFZ, które odmawiało jej pokrycia kosztów operacji nóg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Metr nad ziemią" - Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 12:15
Siergiej, były marynarz radzieckiej floty, miał kiedyś 176 cm wzrostu. Pracując na 30-stopniowym mrozie odmroził sobie ręce i nogi. Dziś mierzy około metra i porusza się na wózku.
rozwiń zwiń