Łódź przed życiową szansą na odnowę

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 23:59
O Łodzi, będącej dawniej ziemią obiecaną, zwykło się dziś mówić "miasto wymarłe" bądź "polskie Detroit". Może się to zmienić w najbliższych latach za sprawą Expo.
Audio
  • Czy Łódź ma szansę być gospodarzem Expo 2022? (Ekspres Jedynki)
Mieszkańcy Łodzi podkreślają, że władze miasta mają jeszcze wiele do zrobienia w kwestii nowych inwestycji
Mieszkańcy Łodzi podkreślają, że władze miasta mają jeszcze wiele do zrobienia w kwestii nowych inwestycjiFoto: Wikimedia Commons, Patryk

Jeśli Łódź zdobędzie prawo do organizacji targów International Expo, to w 2022 roku przyjedzie do niej kilka milionów osób. Wydarzenie zwane małym Expo jest organizowane co pięć lat i poświęcone jednemu tematowi, którym w przypadku tego miasta byłaby rewitalizacja obszarów miejskich.

Zdaniem ekonomisty z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego warto zainwestować pieniądze w przygotowanie Łodzi, bo w przyszłości może się to zwrócić z nawiązką. - Expo obok takich marek jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej przynoszą efekt, odłożony w czasie. Krótko mówiąc, tworzą popularność danego kraju na arenie międzynarodowej, bo dzisiaj produkcja przemysłowa czy w ogóle usługi są zbliżone jakością i ceną, a na końcu tego procesu jest czynnik psychologiczny i Expo może odmienić oblicze miasta - podkreśla dr Andrzej Polaczkiewicz.

Czy Łódź ma szansę na wygarną? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotował: Aleksander Ziemiańczyk

Data emisji: 4.04.2017

Godzina emisji: 16.18

sm/mg

Czytaj także

Słoiki, Praga i feniks z popiołów. W stu słowach o Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 17:31
- Ciekawe dla mnie jest to, że Warszawiacy bardziej lubią Warszawę niż Budapeszt Budapesztańczycy. Czuć, że Polacy kochają swoją stolicę i to było dla mnie niesamowite przeżycie - mówi Gáspár Keresztes z Węgierskiego Instytutu Kultury.
rozwiń zwiń