Jabłko kontra czekolada. Jak wyrobić nawyk zdrowego żywienia?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 18:28
- Kiedyś nie było tylu dietetyków, ale nie przekłada się to na statystyki otyłości. Brakuje działań profilaktycznych i edukacji w kwestii żywienia od najmłodszych lat - mówi dietetyk Małgorzata Krukowska.
Audio
  • Jak na co dzień walczyć z otyłością? (Ekspres Jedynki)
Nawyków żywieniowych uczymy się w domu, więc warto starać się o urozmaicenie diety i przygotowywanie zdrowych posiłków dla wszystkich członków rodziny
Nawyków żywieniowych uczymy się w domu, więc warto starać się o urozmaicenie diety i przygotowywanie zdrowych posiłków dla wszystkich członków rodzinyFoto: George Rudy / Shutterstock

Zdawać by się mogło, że żyjemy w złotych czasach dla fanów sportu, zdrowego trybu życia i fitnessu, podczas gdy statystyki mocno sprowadzają nas na ziemię. Około trzydzieści procent 8-latków ma nadwagę lub otyłość. U dorosłych wygląda to jeszcze gorzej, bo problem dotyczy 60 procent mężczyzn i blisko połowy populacji kobiet.

- Widać, że wiedza nie przekłada się na działanie i jest to przykre. Aktualnie rzeczywiście jest moda na bycie wysportowanym, fitness, mamy łatwy dostęp do wiedzy na temat kuracji odchudzających, ale jednocześnie procent osób z nadwagą i otyłością rośnie - opowiada dietetyk.

Skoro mamy wszelkie podstawy ku temu, by prowadzić zdrowszy tryb życia, to dlaczego wybieramy łatwiejsze, a nie zawsze lepsze rozwiązania? O diecie i walce z otyłością rozmawiamy w dołączonym do artykułu nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Gość: Małgorzata Krukowska (dietetyk)

Data emisji: 25.05.2017

Godzina emisji: 15.25

sm/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sól, cukier i tłuszcze. Jakie jeść, by żyć zdrowo?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 12:00
Gość "Czterech pór roku" zwraca uwagę, że obecnie wszystko jest posypane białym cukrem, którego jeszcze 100 lat temu nie było. - Słodziło się miodem, orzechami, sokami owocowymi i byliśmy zdecydowanie zdrowsi. Badania cały czas to potwierdzają - mówi Marta Pawłowska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak oczyścić organizm i zmienić myślenie na wiosnę?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 21:14
- Dieta, ruch, oddech, sposób myślenia i emocje mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, więc należy o nie dbać - mówi dietetyczka, Bożena Żak-Cyran.
rozwiń zwiń