X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Andrzej Duda odznaczył powstańców

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 17:10
- Choć Powstanie Warszawskie nie osiągnęło zwycięstwa militarnego, to także dzięki bohaterstwu powstańców możliwe było odzyskanie przez Polskę pełnej suwerenności pod koniec XX w. - mówił prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 73. rocznicy wybuchu zrywu.
Audio
  • Relacja z uroczystości w Parku Wolności w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (Ekspres Jedynki)
Prezydent Andrzej Duda (P) i Ewa Jeglińska ps. Ewa (L) podczas uroczystości wręczenia orderów i odznaczeń państwowych uczestnikom Powstania Warszawskiego w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego
Prezydent Andrzej Duda (P) i Ewa Jeglińska ps. "Ewa" (L) podczas uroczystości wręczenia orderów i odznaczeń państwowych uczestnikom Powstania Warszawskiego w Parku Wolności przy Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: Rafał Guz/PAP

W poniedziałek, w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego prezydent odznaczył powstańców i osoby zasłużone w utrwalaniu pamięci o tym zrywie. Jak zaznaczył Andrzej Duda, Powstanie Warszawskie nie osiągnęło zwycięstwa militarnego, ale wpisało się w wielką polską historię i "na pewno także i dzięki bohaterstwu powstańców warszawskich możliwe było odzyskanie pełnej suwerenności pod koniec XX w."

Prezydent nawiązał też do miejsca uroczystości. Jak zaznaczył, Muzeum Powstania Warszawskiego jest "największym pomnikiem, jaki został w Polsce, w Warszawie, zbudowany bohaterstwu powstańców i tej wielkiej idei wolnej ojczyzny".

Powstanie Warszawskie Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

- To wielkie dzieło - dom gdzie powstańcy są gospodarzem - prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego, kiedy był prezydentem Warszawy. (...) Marzył o tym, że ten właśnie obiekt w końcu musi powstać, żeby Polska nigdy nie zapomniała o swoich bohaterach. Właśnie po to, aby powstańcy mieli swojej miejsce, ale z drugiej strony, żeby to było miejsce, gdzie będzie przychodziła młodzież i doświadczała tej wielkiej lekcji patriotyzmu - dodał.

Andrzej Duda wręczył podczas uroczystości odznaczenia państwowe uczestnikom powstania i osobom zasłużonym w utrwalaniu pamięci o wydarzeniach sprzed 73 lat. Znalazła się wśród nich łączniczka pułku "Baszta" Ewa Jeglińska. - Jestem zaszczycona tym wyróżnieniem. Każdy z nas walczył w imię Polski i dla Polski, nie zastanawiał się nad tym, co za to otrzyma - mówiła wzruszona.

Główne uroczystości rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się we wtorek 1 sierpnia.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Przygotował: Patryk Michalski

Data emisji: 31.07.2017

Godzina emisji: 15.19

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

73 lata temu Komendant Główny AK wydał rozkaz o rozpoczęciu Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 07:39
73 lata temu, 31 lipca 1944 r., Komendant Główny AK gen. Tadeusz Komorowski "Bór" wydał dowódcy Okręgu AK Warszawa Miasto płk. Antoniemu Chruścielowi "Monterowi" rozkaz o rozpoczęciu 1 sierpnia 1944 r. powstania w Warszawie. "Po pięciu blisko latach nieprzerwanej i twardej walki prowadzonej w podziemiach konspiracji stajecie dziś otwarcie z bronią w ręku" - głosił rozkaz "Bora".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemieccy kaci - polskie ofiary". Wystawa w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 12:50
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przygotowała wystawę "Niemieccy kaci - polskie ofiary". - To próba odkłamywania historii, bo coraz częściej słyszeć, że II wojna światowa została wywołana przez bliżej nieokreślonych nazistów - mówi Lesław Sieradzki z PWPW. 
rozwiń zwiń