X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mandaty zaufania odstraszą od nielegalnych kąpielisk?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 19:06
- Mandat zaufania można otrzymać tylko raz. Każde kolejne legitymowanie kończy się postępowaniem mandatowym zwykłym - mówi strażnik miejski z Rudy Śląskiej. Kara jest niemała, bo wynosi 250 zł.
Audio
  • Mandaty zaufania odstraszą od nielegalnych kąpielisk? (Ekspres Jedynki)
Kąpielisko w Radawie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najwyższe ostrzeżenie dotyczące upałów. W najbliższych dniach w wielu regionach kraju temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza
Kąpielisko w Radawie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najwyższe ostrzeżenie dotyczące upałów. W najbliższych dniach w wielu regionach kraju temperatury przekroczą 30 stopni CelsjuszaFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W upalne dni wiele osób, bez przygotowania i chwili zastanowienia wskakuje do wody, nie zawsze zwracając uwagę na to, czy kąpiel jest bezpieczna i dozwolona. Od początku wakacji rudzcy strażnicy miejscy wystawili ok. 60 nietypowych mandatów, bo noszących nazwę mandatów zaufania. Uprawniają one do jednorazowej wizyty na miejskim basenie, który jest strzeżony przez ratowników.

- Wręczamy je osobom, które korzystają z niestrzeżonych i nielegalnych kąpielisk. Akcja miała na celu uświadomienie, że miejsca, w których pływano, są niebezpieczne i niestrzeżone, a kąpiel w tych miejscach może się zakończyć urazem bądź śmiercią - podkreśla Marek Partuś, komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

O tym, jaki skutek przynoszą mandaty zaufania więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Data emisji: 9.08.2017

Godzina emisji: 16.26

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jeden nierozważny skok, który może dramatycznie zmienić życie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 12:45
W Polsce, w ciągu roku, około 2000 osób doznaje urazu złamania kręgosłupa. Część z nich w wyniku nierozważnego skoku do wody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tonie się najczęściej po cichu. Reaguj, nim będzie za późno

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 22:44
- Osoba tonąca jest tak spanikowana, że ma usta otwarte do krzyku i zamiast wydawać głos, to zaciąga wodę, co pogarsza sytuację - opowiada instruktor WOPR Marek Chadaj.
rozwiń zwiń