Trasa bez barier. Powstaje niezwykła aplikacja

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 17:09
Studenci z Politechniki Warszawskiej tworzą aplikację dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie ona wskazywała optymalną drogę dojazdu do wybranego punktu, bez zaskakujących barier.
Audio
  • Specjalna aplikacja dla niepełnosprawnych (Ekspres Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SGENET/Pixabay.com/cc

Jak podkreśliła w audycji "Ekspres Jedynki" Joanna Lemka, aplikacja "Civitas" ma ułatwić życie wszystkim, oczywiście przede wszystkim osobom z niepełnosprawnością ruchową, poruszającym się na wózkach inwalidzkich czy też o kulach, ale też np. osobom starszym i matkom z dziećmi.

Za sprawą nawigacji niepełnosprawny będzie mógł przed wyjściem z domu wyznaczyć optymalną trasę dotarcia do celu. Droga ta będzie spersonalizowana. - Zanim wyszukamy trasę, w ustawieniach początkowych "wklikujemy" np. jaki jest maksymalny kąt pochylni, jaką możemy pokonać - wyjaśniła Lemka.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której studenci opowiedzieli, jak wygląda praca nad aplikacją, jak wyobrażają sobie rozwój "Civitas" i co chcieliby osiągnąć poprzez realizację swojego pomysłu.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Rozmawiał: Wojciech Urban

Goście: Joanna Lemka (Wydział Architektury PW), Viktor Szabó i Maciej Szypulski (Wydział Geodezji i Kartografii PW)

Data emisji: 23.08.2017

Godzina emisji: 15.40

kk/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdy głowa się rozwija, a mięśnie nie. Czym jest SMA?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 00:42
- SMA to choroba związana z zanikiem mięśni, w której rozwój psychiczny i intelektualny jest prawidłowy, a bardzo często i powyżej normy - mówi lekarz, prof. dr hab. Katarzyna Kotulska-Józwiak.
rozwiń zwiń