X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ordo Iuris zachęca do zawierania małżeństw i zakładania licznych rodzin

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 17:11
O rodzinie, jej kondycji, a przede wszystkim o wyzwaniach przed nią stojących rozmawiali w Warszawie uczestnicy międzynarodowej konferencji "Prawne i społeczne uwarunkowania polityki rodzinnej". Spotkanie zorganizowało konserwatywne Stowarzyszenie Ordo Iuris po to, by wymienić doświadczenia z ekspertami m.in z Wielkiej Brytanii, Węgier, Finlandii i Stanów Zjednoczonych.
Audio
  • Ordo Iuris o wyzwaniach stojących przed rodzinami (Ekspres Jedynki)
Rodzina 3+
Rodzina 3+Foto: ESB Professional/Shutterstock.com

Joanna Krupska ze Związku Dużych Rodzin 3+ podkreśla, że polskie doświadczenia mogą być inspirujące dla innych. Rozpoczęło je kontrowersyjne becikowe, potem były różne ulgi, aż końcowym etapem program 500+.

Prof. Aleksander Bobko zwraca uwagę, że trzeba też zmienić społeczne postrzeganie dużych rodzin. A dr Aleksander Stępkowski podkreśla, że rozpad życia rodzinnego to efekt przyjęcia zachodniego modelu życia. - Perspektywa postrzegania życia społecznego przez pryzmat praw indywidualnych tak naprawdę rozsadza nam życie wspólnotowe - mówi. Prof. Bobko zauważa, że należy zastanowić się, czy singiel lub singielka powinni mieć takie same przywileje podatkowe jak małżeństwa. - To nie jest kwestia dyskryminacji tych osób, a danie przywilejów rodzinie - wyjaśnia.

Warto zauważyć, że mechanizmy zachęcania młodych ludzi do zawierania małżeństw na Węgrzech spowodowały wzrost ich liczby o 25 procent w porównaniu z latami 2000-2010.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Mariusz Gzyl

Przygotował: Aleksander Ziemiańczyk

Goście: Joanna Krupska (prezes zarządu Związku Dużych Rodzin 3+), prof. Aleksander Bobko (sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego), dr Aleksander Stępkowski (prezes Zarządu Instytutu "Ordo Iuris", Uniwersytet Warszawski), dr Marcin Stębelski (Katedra Prawa Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 22.09.2017

Godzina emisji: 15.23

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magia zjazdów rodzinnych. "Rodzina to nasz mały własny świat"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 17:08
- Zjazd rodzinny to bardzo inspirujące, dobre wydarzenie, które daje poczucie, że na tym świecie ma się coś własnego - stwierdziła w radiowej Jedynce pisarka i felietonistka Katarzyna Droga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strategia na odbudowę rodziny

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 12:00
Gdy przychodzimy na świat, pojawia się automatycznie, stajemy się jej częścią lub wręcz ją tworzymy. Rodzina to pierwsza wspólnota łącząca ludzi. Czy we współczesnych czasach potrzebuje pomocy, aby przetrwać? Gośćmi audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja byli: Anna Murawska, nauczycielka, reżyser teatru rodziców i dzieci „Biedronka” oraz Marek Grabowski, prezes Fundacji Mama i Tata.
rozwiń zwiń