Gniezno zafundowało kotom domki

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 19:50
- Żaden kot nie jest szczęśliwy, jeżeli jest bezdomny - mówi opiekunka bezpańskich kotów. O problemach tych zwierząt w czasie zimy, oraz sposobach mieszkańców Gniezna na ich rozwiązanie w "Ekspresie Jedynki".
Audio
  • Gniezno na pomoc wolnożyjącym kotom (Ekspres Jedynki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay.com/Dieter Metz

Zima jest trudnym okresem dla bezdomnych kotów. Jeśli nie mają gdzie mieszkać, pozostawione są na pastwę losu. Coraz więcej ludzi stara się im pomóc. Mieszkańcy Gniezna znaleźli kilka sposobów jak rozwiązać kocie problemy.

- Koty często są niemile widziane w blokach. Mieszkańcy uważają że śmierdzą - komentuje Marek Zygmunt, pracownik administracji, w jednym z gnieźnieńskich bloków - W wielu blokach samorządy chcą wymiany okien piwnicznych oraz instalują kraty na oknach. Niemożliwe jest żeby koty przez okna wchodziły do piwnic.

Pomimo niechęci niektórych osób, mieszkańcy Gniezna postanowili pomóc zwierzakom, budując niewielkie, ocieplane styropianem domki. Specjalnie z tej okazji zostało stworzone aż kilkadziesiąt tego typu legowisk.

- Spotykamy się wszyscy razem, po to żeby wspólnie budować domki dla bezdomnych kotów. Chcemy przede wszystkim uwrażliwić młodzież - mówi radny Gniezna Rafał Spychacz.

Jaki wpływ ma obecność kota na szczury w blokach? Kto i w jaki sposób zaangażował się szczególnie w akcję budowania styropianowych domków? Jaki pomysł na pomoc ma Szkoła Podstawowa nr. 5 w Gnieźnie? Odpowiedzi na te pytania w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotował: Rafał Muniak

Goście: Rafał Spychacz (radny Gniezna), Marek Zygmunt (pracownik administracji spółdzielni mieszkaniowej w Gnieźnie)

Data emisji: 19.12.2017

Godzina emisji: 15.26

wk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa: wielka akcja dokarmiania wolno żyjących kotów. W mieście żyje ich blisko 30 tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 11:36
W tym tygodniu miasto podpisało umowę na zakup 260 ton karmy, która posłuży dokarmianiu wolno żyjących kotów w ciągu najbliższych 14 miesięcy. Ratusz przypomina, że zwierzęta te poza jedzeniem potrzebują też pomocy mieszkańców, zwłaszcza zimą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie jest miejsce kota w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 18:00
Są tajemnicze i nieprzewidywalne. Potrafią lenić się całymi dniami, by w mgnieniu oka tryskać energią. Koty, bo o nich mowa, są obecne w naszych domach, ale także w kulturze, od bardzo dawna.
rozwiń zwiń