X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawdź swój dowód - może być nieaktualny

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 18:51
W 2017 roku dowód osobisty powinno wymienić aż 5 milionów Polaków. Jakie konsekwencje może pociągnąć za sobą brak ważnego dokumentu i dlaczego nie warto czekać z tym do ostatniej chwili? O tym mówiliśmy w "Ekspresie Jedynki".
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: whitelook/shutterstock.com

1 stycznia straciły ważność dowody wydane w 2008 roku. Warto zwrócić uwagę, czy nasz dowód jest nadal aktualny.

- Jak podawało ministerstwo cyfryzacji, jeszcze w grudniu ubiegłego roku około 435 tysięcy osób powinno zgłosić się o wydanie nowego dowodu -  mówi Aleksandra Stankiewicz-Billewicz z Biura Informacji Kredytowej.

Ekspertka zwraca również uwagę na szereg problemów, jakie możemy mieć w związku z nieważnym dokumentem tożsamości: -  Przeterminowany dowód osobisty może stanąć na przeszkodzie w załatwieniu spraw urzędowych, w złożeniu szeregu dokumentów, takich jak wniosek o kredyt czy w zawarciu umów.

W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych wielu z nas planuje wyjazdy zagraniczne. Nieważny dowód może być jednak przeszkodą nie do pokonania, o czym warto pamiętać.

- Możemy mieć problemy z przekroczeniem granicy, jeżeli dowód nie jest ważny 3 miesiące naprzód. Zdarzają się sytuacje, że ludzie są nawet cofani z lotnisk - mówi rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys.

Jakie konsekwencje finansowe możemy ponieść za brak ważnego dowodu osobistego? Co może zrobić złodziej, posiadając nasze dane osobowe? Gdzie należy złożyć wniosek o wydanie nowego dokumentu tożsamości? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Mariusz Gzyl

Przygotował: Patryk Michalski

Goście: Aleksandra Stankiewicz-Billewicz (Biuro informacji kredytowej), Karol Manys (Ministerstwo Cyfryzacji), Małgorzata King (Urząd Dzielnicy Bielany)

Data emisji: 3.01.2018

Godzina emisji: 15.15

wk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dowód osobisty w smartfonie? Rusza pilotaż

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 13:57
Przed nami prawdziwa cyfrowa rewolucja - dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu czy polisa OC będą dostępne za pośrednictwem telefonów komórkowych jako mDokumenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliony dowodów do wymiany. Urzędy czeka zalew wniosków

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 13:36
Ponad pięć milionów Polaków  będzie musiało w tym roku wymienić dowód osobisty. To dlatego, że  kończy się dziesięcioletni okres ważności dowodów wykonanych z poliwęglanu. Największe obciążenie zacznie się od sierpnia. Łącznie z innymi wnioskami nowy dokument w 2017 roku otrzyma osiem milionów osób - szacuje Ministerstwo Cyfryzacji.
rozwiń zwiń