Spotkanie z Agnieszką Podsiadlik

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 16:34
- "Twarz", to film o zmianie - powiedziała Agnieszka Podsiadlik w rozmowie z Joanną Sławińską. Aktorka zagrała znaczącą rolę w filmie Małgorzaty Szumowskiej, który na Berlinale otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia.
Audio
  • Rozmowa Joanny Sławińskiej z Agnieszką Podsiadlik (Ekspres Jedynki)
Fotos z filmu Twarz Małgorzaty Szumowskiej
Fotos z filmu "Twarz" Małgorzaty SzumowskiejFoto: Fot. Bartosz Mrozowski

Agnieszka Podsiadlik wciela się w postać siostry głównego bohatera. Przechodzi on operację transplantacji twarzy. Gdy otoczenie zaczyna go traktować jak kogoś obcego, tylko siostra jest dla niego oparciem, ale być może jest w tym ukryty cel. Aktorka przyznała, że trudno jest jej mówić o więzi, która łączy brata i siostrę.

- To silna kobieta, która jest bardzo związana ze swoim bratem, a po wypadku wspiera go jeszcze bardziej. To szczególna relacja między rodzeństwem, właściwie trudna do opowiedzenia. Brat jest dla siostry możliwością spełnienia własnych tęsknot i pragnień, których nie udało jej się spełnić, bo może to nie był ten moment? Może myślała, że jest za słaba i nie da rady? Możliwości swojego brata traktuje właściwie jak przedłużenie siebie i swoich możliwości - powiedziała Agnieszka Podsiadlik.

Aktorka powiedziała, że "Twarz" to film o zmianie.

- To jest też film o tym, jak się zmieniamy, jak się nawzajem nie rozpoznajemy, o tym, czym jest twarz, co to znaczy stracić twarz i zyskać ją na nowo. Również o tym, jak można kogoś nie poznać albo nie zaakceptować drugiej osoby. Można powiedzieć, że z tym mierzy się cała rodzina bohatera - powiedziała Agnieszka Podsiadlik.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Joanny Sławińskiej z Agnieszką Podsiadlik.

***

Tytuł audycji: "Ekspres Jedynki"

Prowadzi: Karolina Rożej

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Gość: Agnieszka Podsiadlik (aktorka)

Data emisji: 27.02.2018

Godzina emisji: 15.34

abi/mg

Czytaj także

Agnieszka Podsiadlik: "Twarz" to współczesna baśń

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 10:00
- Scenariusz filmu został oparty na prawdziwej historii przeszczepu twarzy, ale nie jest to dokument. To film uniwersalny o tożsamości, o jej utracie i odzyskaniu lub wręcz uzyskaniu na nowo - mówiła w Dwójce aktorka.
rozwiń zwiń