Billboardy to przeszłość. Jak promują się miasta, miasteczka i wsie?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:10
W wyścigu po turystę władze samorządowe coraz częściej stawiają na internetowych blogerów czy telewizyjne seriale.
Audio
  • Billboardy to przeszłość. Jak promują się miasta, miasteczka i wsie? (Ekspres Jedynki)
Sandomierz
SandomierzFoto: vivooo/shutterstock.com

W zeszłym roku samorządy wydały na promocję około 720 milionów złotych - wynika z danych Ministerstwa Finansów. To o ponad 50 milionów złotych więcej niż przed rokiem. A jak promują się miasta, miasteczka i wsie? Jak się okazuje, billboardy odchodzą do lamusa...

- Coraz częściej wykorzystywane i coraz efektywniejsze wydają się być media społecznościowe, jak również city placement, czyli lokowanie produktu w filmie czy serialu, które nie jest tak inwazyjne, jak typowa reklama. Samorządowcy zapraszają też twórców internetowych, blogerów, youtuberów - podkreślił Robert Stępowski, ekspert ds. marketingu terytorialnego.

W badaniu przeprowadzonym przez serwis marketingmiejsca.com.pl samorządowcy pod kątem promocji ocenili najlepiej Wrocław, Gdańsk i Łódź. Najwięcej na promocję wydają Warszawa, Kielce i Katowice. Zaś najmniej Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra. Poza turystycznymi championami pomału w siłę rosną też miasta, które zbudowały własny wizerunek.

- Jest to chociażby województwo świętokrzyskie, Sandomierz. Miasto to, oczywiście z racji serialu - "Ojciec Mateusz", TVP1 - w ten majowy weekend pobiło kolejny rekord. Świetnym przykładem jest również Lublin - wskazał Robert Stępowski.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Autor materiału: Marcin Jagiełowicz

Data emisji: 14.05.2018

Godzina emisji: 16.46

kk

Czytaj także

Strach przed boreliozą. Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 11:11
Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Czy brak rumienia oznacza, że się nie zaraziliśmy? Czy robić badania krwi? Czy domagać się od lekarza, by zastosował terapię antybiotykami? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowalijki wcale nie są takie zdrowe, jakby się wydawało?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 12:09
Wreszcie są na bazarach, targowiskach i w sklepach. Wiosennie, świeże, zielone, chrupiące. Rzodkiewki, szparagi, botwinka, ogórki, sałaty, szczypiorek...
rozwiń zwiń