Autor "Kobiety w oknie" nie podgląda ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 12:00
38-letnia psycholog - Anna Fox nie wychodzi z domu. Popijając codziennie merlota, podgląda sąsiadów i tym samym staje się świadkiem pewnego zdarzenia. Tak rozpoczyna się wciągający i popularny na całym świecie thriller psychologiczny pt. " Kobieta w oknie".  Napisał go Amerykanin A. J. Finn, który zadebiutował na rynku wydawniczym.
Audio
  • A. J. Finn opowiada o kulisach napisania książki "Kobieta w oknie" (Ekspres Jedynki)
A. J. Finn
A. J. FinnFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Książka okazała się bestsellerem, prawa do niej wykupiła hollywoodzka wytwórnia filmowa Fox i wkrótce zobaczymy jej adaptację.


A. J. Finn i Martyna Podolska A. J. Finn i Martyna Podolska

Autor zapewnia, że nie podgląda ludzi. Ale zauważa, że w ludzkiej naturze jest ciekawość otoczenia i ludzi, którzy je zamieszkują. - Takie świadome i celowe szpiegowanie istnieje w mediach społecznościowych - podkreśla. Zwraca uwagę, że internet wręcz zachęca ludzi do takiego zaangażowania się w to podglądanie.

A.J. Finn przyznaje, że ma z bohaterką jego książki wiele wspólnego. Obydwoje mają ponad 30 lat, mają doktoraty, choć z różnych dziedzin, mieli problemy z depresją. Autor wspomina, że problemy z depresją miał od 21 roku życia. Zmagał się z nią 15 lat i żadna terapia nie pomagała. Dopiero poszedł do innego lekarza i ten zmienił diagnozę. Po sześciu tygodniach od nowej diagnozy i przyjmowania nowych leków jego życie się zmieniło. - Chciałem w książce przeanalizować co mi się stało, ale nie chciałem, żeby to była książka o depresji - wyjaśnia. Bo ona ma być rozrywką.

Dlaczego Anna Fox podgląda sąsiadów? Dlaczego nie mieszka z mężem i córką? Kto zabił? Kto zagra główną rolę w filmie? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.


Okładka książki "Kobieta w oknie" Okładka książki "Kobieta w oknie"

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Martyna Podolska

Gość: J. A. Finn (autor książki "Kobieta w oknie")

Data emisji: 24.05.2018

Godzina emisji: 15.36

ag/abi

Czytaj także

Paweł Małaszyński: muzyka jest moją terapią

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:20
- Staram się otwierać drzwi i umysły poprzez muzykę, teksty, co jest bardzo trudne w dzisiejszych czasach - powiedział gość radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Targi Książki. Z książką przez życie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 16:00
Na Warszawskie Targi Książki, które trwają od 17 do 19 maja, przybyło 800 wystawców z 32 krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: jedyną rzeczą, na której tak naprawdę się znam, jestem ja sama

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 10:42
- Nie mam poczucia, żebym nagle stała się prawdziwą z krwi i kości pisarką - mówi w "Ekspresie Jedynki" rozmówczyni Martyny Podolskiej. 
rozwiń zwiń