X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Olgierd Łukaszewicz: Janusz Kondratiuk dał mi olbrzymi kredyt zaufania

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 17:16
- Dotknięcie przestrzeni domu, w którym w czasie choroby mieszkał Andrzej, motywowało mnie, żeby jednak uwierzyć, że mogę tę rolę zagrać – powiedział Olgierd Łukaszewicz, który w filmie "Jak pies z kotem" wcielił się z rolę Andrzeja Kondratiuka.
Audio
  • Olgierd Łukaszewicz o roli w filmie "Jak pies z kotem" (Ekspres Jedynki)
Olgierda Łukaszewicza nagrodzono na festiwalu w Gdyni za najlepszą rolę drugoplanową
Olgierda Łukaszewicza nagrodzono na festiwalu w Gdyni za najlepszą rolę drugoplanową Foto: PAP/Aleksander Koźmiński

Na ekrany kin trafił film "Jak pies z kotem" w reżyserii Janusza Kondratiuka nakręcony na podstawie prawdziwej historii rodzinnej. To tragikomiczny zapis relacji reżysera z jego ciężko chorym pod koniec życia bratem Andrzejem, także reżyserem. 

Olgierd Łukaszewicz przyznał, że miał pewne wątpliwości, czy zgodzić się na zagranie postaci Andrzeja, fizycznie niepodobnego do aktora. Łukaszewicz dodał, że przed rozpoczęciem pracy na planie odwiedził dom, w którym w czasie choroby mieszkał Andrzej Kondratiuk i spotkał się z jego rodziną.

– Andrzej miał poczucie siły, to widać w jego sylwetce i w jego zachowaniu, że był takim menem. Ale widziałem zapatrzone we mnie oczy Janusza, który powiedział, że mam grać jego brata. Uważał, że mogę fantazjować na temat roli, bo tylko tak aktor może traktować taki materiał. To olbrzymi kredyt zaufania. Dotknięcie przestrzeni domu, w którym mieszkał Andrzej motywowało mnie, żeby jednak uwierzyć, że mogę tę rolę zagrać – powiedział aktor.

kondratiuk1200.jpg
Janusz Kondratiuk: ten film był próbą zresetowania

Zdjęcia były kręcone w prawdziwym domu Janusza Kondratiuka, w którym mieszkał przez ostatnie dwa lata życia Andrzej. Do scenariusza weszły prawdziwe dialogi braci i żony Andrzeja - Igi Cembrzyńskiej.

Aktorów nagrodzono w Gdyni za najlepsze drugoplanowe role: Aleksandry Koniecznej za postać Igi Cembrzyńskiej oraz Olgierda Łukaszewicza, który wcielił się w Andrzeja Kondratiuka.

Jak przebiegało spotkanie Olgierda Łukaszewicza z rodziną Kondratiuków? Z jakich ważnych dokumentów korzystał aktor i w jaki sposób, po zapoznaniu się z nimi, uwiarygodnił swoją grę? Czym jest charakteryzacja wewnętrzna aktora? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Daniel Wydrych

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Gość: Olgierd Łukaszewicz (aktor)

Data emisji: 19.10.2018

Godzina emisji: 15.25

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak