X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Komunia" z szansą na nominację do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 16:45
Film "Komunia", który jest reżyserskim debiutem Anny Zameckiej, znalazł się na krótkiej liście 15 tytułów w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 22 stycznia. 91. gala odbędzie się 24 lutego.
Audio
  • "Komunia" z szansą na nominację do Oscara (Ekspres Jedynki)
Kadr z filmu Komunia
Kadr z filmu "Komunia"Foto: Mat.prasowe

- Dostaliśmy fantastyczną wiadomość z Instytutu Szkoły Filmowej, że Instytut wesprze nasze działania również w drugim etapie, a jest ich rzeczywiście bardzo dużo. Jest dużo pracy i dużo radości, ale właściwie nie mamy czasu się cieszyć, bo już 7 stycznia głosowanie na nominacje - mówi Joannie Sławińskiej Anna Zamecka. - Za chwilę jedziemy do Stanów promować film na pokazach specjalnych. To jeszcze nie jest dystrybucja, bo bardzo trudno było zachęcić jakiegokolwiek dystrybutora do dystrybucji takiego filmu chociażby dlatego, że Amerykanie nie lubią filmów z napisami, a już dokument nakręcony w zasadzie w jednym pokoju w jakimś miasteczku w Polsce nie jest to coś co łatwo jest sprzedać, ale zaczynamy mieć jakieś propozycje. Mamy nadzieję, że jeśli będzie nominacja, to będzie też szansa na regularną dystrybucję kinową - dodaje reżyserka

Anna Zamecka podkreśla, że pozostałe nominowane filmy mają ogromne wsparcie, chociażby dystrybutorów amerykańskich. - Niejednokrotnie są to filmy przynoszące ogromne zyski - wyjaśnia. - Amerykańskie dokumenty są opowiadane trochę innym językiem filmowym od naszych europejskich, ale być może "Komunia" przez to, że jest tak inna od tego, co jest na tej krótkiej liście, bez jakiś ogromnych pieniędzy na kampanie reklamowe, których po prostu nie mamy, zwróci na siebie uwagę - mówi Anna Zamecka.

"Film o więzi rodzinnej"

"Komunia" opowiada historię nastoletniej Oli. 14-latka nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, autystycznym bratem i mieszkającą osobno matką, ale przede wszystkim stara się złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

- To, co było dla mnie najbardziej przejmujące to fakt, że w tej trudnej sytuacji, w której się znaleźli, oni bardzo starali się być dla siebie wsparciem, walczyli o rodzinę i o tę symboliczną komunię, bo dla mnie ten tytuł nie odnosi się do komunii - która też oczywiście jest obecna w tym filmie - ale ja to czytam szerzej, bardziej metaforycznie, jako pewną więź. To film o więzi rodzinnej, próbie scalenia rodziny - mówi reżyserka "Komunii" Anna Zamecka. 

Jak to możliwe, że film z 2016 roku ma szansę na nominację do Oscarów 2019? Jak Anna Zamecka ocenia szanse "Komunii"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Goście: Anna Zamecka (reżyserka)

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 15.27

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenki Kabaretu Starszych Panów dobre na każde czasy

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 23:08
W gorącym dla Polski okresie przemian roku 1989 Magda Umer przygotowała z udziałem Jeremiego Przybory spektakl "Zimy żal – Piosenki z Kabaretu Starszych Panów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zimy żal". Starsi Panowie przypominają się młodym

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 23:08
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Umer wspólnie z MUMIO na scenie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 18:19
Piosenkarka i MUMIO rok temu rozpoczęli prace nad spektaklem "Przybora na 102". Kilka razy zagrali ten program, ale cały czas go szlifowali. - To dopiero teraz jest gotowe przedstawienie - mówi Magda Umer w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń