"Wilkołak" Adriana Panka w konkursie głównym festiwalu OFF Camera w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 11:05
Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF Camera w Krakowie z polskim akcentem. Wśród filmowych propozycji, do konkursu głównego wytypowano film w reżyserii Adriana Panka pt: "Wilkołak". Festiwal rozpocznie się 26 kwietnia.
Audio
  • Rozmowa o krakowskim festiwalu kina niezależnego (Ekspres Jedynki)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: gagnonm1993/Pixabay.com

Rzeczniczka festiwalu Alicja Myśliwiec w rozmowie z Joanną Sławińską mówi, że nominowany film jest przykładem, że Polacy potrafią realizować kino gatunkowe.  "Wilkołak" łączy w sobie elementy horroru, thrillera, baśni o dzieciach.  - Oglądając film Adama Panka na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dosłownie unosiliśmy się nad siedzeniami. (…) Miejmy nadzieję, że "Wilkołak" sobie poradzi i krakowska nagroda znowu trafi w ręce Polaka – dodaje rzeczniczka festiwalu.

Krakowski festiwal jest jedną z największych imprez filmowych w Polsce i w naszym regionie Europy. Najważniejszą częścią imprezy jest konkurs główny, który nosi nazwę "Wytyczanie drogi". Dziesięć filmów będzie walczyć o nagrodę główną wynoszącą sto tysięcy dolarów. Alicja Myśliwiec podkreśla, że konkurencja w tym roku jest bardzo ostra. – Dobrze reprezentowana jest Skandynawia, Dania i Urugwaj. – dodaje.

Przewodniczącym jury w tym roku został Allan Starski – wybitny polski scenograf filmowy i teatralny, laureat Oskara. – Zawsze staramy się, aby międzynarodowe filmy oceniało międzynarodowe jury, ale pod przewodnictwem Polaka – mówi rozmówczyni Joanny Sławińskiej.

Kim są osoby, które wchodzą w skład jury festiwalu? Skąd nazywa "Wytyczanie drogi"?Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

 ***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Rozmawia: Joanna Sławińska 

Gość: Alicja Myśliwiec (rzeczniczka festiwalu) 

Data emisji: 15:48

ans/kh