X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odbudujmy Notre Dame. Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 16:05
Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się do wszystkich Polaków o pomoc materialną w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu. Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski powiedział, że publiczny nadawca przyłącza się do apelu.
Audio
  • Andrzej Rogoyski i ks. Paweł Rytel-Adrianik o akcji wsparcia odbudowy katedry Notre Dame w Paryżu (Ekspres Jedynki)

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował, że wsparcie ma zostać przekazane za pośrednictwem akcji SMS-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska. Gość Jedynki wyjaśnił, że Kościół podjął decyzję o wsparciu odbudowy w odpowiedzi na liczne e-maile i SMS-y. - Ludzie chcą tego, aby znowu była ta katedra, chcą też mieć związek z tą świątynią - stwierdził.

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski powiedział, że Polskie Radio natychmiast odpowiada na apel polskiego Kościoła i się do niego przyłącza. Prezes podkreślił też, że jest to wyjątkowe miejsce dla Europy i dla Polski, a w katedrze jest polska kaplica. - To wielki skarb kultury chrześcijańskiej i wiary chrześcijańskiej, ale też skarb kulturowy dla wszystkich Europejczyków, także tych niewierzących, którzy tak samo płaczą, jak płaczą wierzący - stwierdził Andrzej Rogoyski.

Prezes Andrzej Rogoyski dodał, że wkład w odbudowę będzie symbolem łączności z wielką kulturą europejską. - Mam nadzieję, że Francuzi dostrzegą ten element wsparcia ze strony wszystkich Polaków - powiedział prezes Polskiego Radia.

W środę o godz. 18.50 zabrzmiały dzwony we wszystkich katedrach w Polsce, jako symbol wsparcia odbudowy katedry Notre Dame. Radiowa Jedynka transmitowała dźwięk dzwonów.

Dobrowolnych wpłat można dokonywać na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ODBUDOWA oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA (koszt 2,46 z VAT).

Posłuchaj całej rozmowy.

>>> Dowiedz się więcej o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu <<<

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawia: Karolina Rożej

Gość: ksiądz Paweł Rytel-Andrianik (rzecznik Konferencji Episkopatu Polski), Andrzej Rogoyski (prezes Polskiego Radia)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 15.16

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Wojciech Fałkowski: Notre Dame była matką wszystkich katedr

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 11:42
- W wymiarze symbolicznym została zniszczona katedra, która jest najważniejszym miejscem kultu, jednym z najważniejszych miejsc historycznych i jednocześnie takim zwornikiem wyobraźni państwowej Francji. Notre Dame miała legendę – powiedział na antenie Jedynki prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, mediewista i dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie. Dodał, że odbudowa świątyni w pięć lat jest mało realna. Jego zdaniem potrwa to około 20-30 lat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuski miliarder rezygnuje z ulgi podatkowej po wsparciu odbudowy katedry Notre Dame

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 12:47
Jeden z najbogatszych Francuzów François-Henri Pinault oświadczył, że rezygnuje z możliwości odpisu od podatku, który będzie mu przysługiwał w zamian za darowiznę przekazaną na rzecz odbudowy katedry Notre Dame. We wtorkową noc, kiedy świątynie trawił pożar miliarder zadeklarował donację w wysokości 100 milionów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbudujmy Notre Dame. Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 15:30
Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, apeluje do Polaków o pomoc materialną w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu. Zbiórka zaczęła się w Wielką Środę. - Polskie Radio przyłącza się do apelu - mówi prezes Andrzej Rogoyski. O godz. 18.50 w katedrach w całej Polsce zabrzmiały dzwony na znak solidarności z Paryżem.
rozwiń zwiń