X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawa turysty w przypadku zdarzeń nadzwyczajnych

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 16:28
Sri Lanka to popularny kierunek wyjazdów dla turystów z całego świata, także Polaków. W niedzielę dokonano tam serii zamachów, w których śmierć ponad 300 osób. Polskie MSZ zaapelowało, aby wstrzymać się z wyjazdami do tego kraju.
Audio
  • Na co może liczyć turysta w przypadku przerwania lub odwołania wyjazdu na skutek nadzwyczajnych wydarzeń (Ekspres Jedynki)
Policja przeszukuje uczestników uroczystości żałobnych w Kolombo
Policja przeszukuje uczestników uroczystości żałobnych w Kolombo Foto: PAP/EPA/M.A. PUSHPA KUMARA

Ataki terrorystyczne albo katastrofa naturalna. To wszystko może nam pokrzyżować plany urlopowe czy wyjazd biznesowy. Krzysztof Piątek, prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki podkreśla, że podstawowym prawem turysty jest jest poinformowanie przez biuro podroży o stanie bezpieczeństwa w miejscu, do którego turysta się wybiera. - Podstawowym źródłem informacji na ten temat są strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych - mówi prezes.

Krzysztof Piontek informuje, że w przypadku przerwanego urlopu na skutek nagłych sytuacji turysta nie ma prawa do odszkodowania. Ma za to prawo do opieki ze strony organizatora wyjazdu. Polscy turyści są również chronieni prawem unijnym.

Czego turysta może oczekiwać od organizatora wyjazdu? Co zrobić w sytuacji, kiedy turysta chce przerwać pobyt w obawie o bezpieczeństwo? Jak należy postąpić w przypadku wykupienia wycieczki, ale kiedy nie doszło jeszcze do realizacji wyjazdu?  

Posłuchaj całego nagrania.

Polacy potrzebujący pomocy w Sri Lance mogą się kontaktować z Ambasadą RP w Indiach. Tel. dyżurny ambasady w New Delhi: +91 991 099 947. W ewakuacji naszych rodaków do Polski pomagają również Urzędy Marszałkowskie.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Materiał przygotował: Tomasz Matusiak

Goście: Krzysztof Piątek (prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki), Maciej Nykiel (Nackermann Polska)

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 16.28

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patryk Kugiel: Sri Lanka była przypadkowym miejscem zamachów. Ataki były wycelowane w świat Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 18:11
- Dobór miejsca i czasu zamachów oraz sposób ich zorganizowania wskazują, że za dramatyczne wydarzenia na Sri Lance odpowiada ugrupowanie związane z globalnym dżihadem. Nie ma powodu, by lokalni muzułmanie wybierali na cel swoich ataków chrześcijan w ich największe święto - powiedział w radiowej Jedynce Patryk Kugiel, ekspert z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń