Rafał Zawierucha w Cannes z najnowszym filmem Quentina Tarantino

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 17:27
Siedmiominutową owacją na stojąco przyjęła canneńska publiczność film "Pewnego razu w Hollywood" ("Once Upon a Time in Hollywood"). Akcja dzieje się w Los Angeles w 1969 roku, a główne role grają Brad Pitt, Leonardo DiCaprio i Margot Robbie. W obsadzie jest również Rafał Zawierucha, który wcielił się w postać Romana Polańskiego. Po canneńskiej  premierze rozmawiała z aktorem Joanna Slawińska
Audio
  • Rafał Zawierucha o grze u Quentina Tarantino (Ekspres Jedynki)
Rafał Zawierucha
Rafał ZawieruchaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Film pokazano we wtorek (21.05). Krytycy piszą, że to wstrząsające, prowokujące, pełne czarnego humoru arcydzieło. Choć o filmie wiele nie wiadomo, gdyż reżyser w specjalnym liście poprosił widzów, żeby nie zdradzali szczegółów.

Rafał Zawierucha powiedział nam, że spełnił swoje marzenie, jakim było spotkanie z Quentinem Tarantino. - Jestem bardzo dumny, że pracowałem z taką ekipą przy takim wielkim dziele - mówi aktor. Ale nie chce zdradzić szczegółów fabuły. - Tarantino powiedział mi, że jestem jego najlepszym Polańskim - zażartował aktor w odpowiedzi na pytanie Joanny Sławińskiej, jak mu się grało. Choć akurat nie wygląd zewnętrzny był najważniejszy. Rafał Zawierucha chciał oddać osobowość słynnego reżysera.

W filmie Margot Robbie gra Sharon Tate (zamordowana zonę Romana Polańskiego), Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) w roli aktora westernowego o przebrzmiałej sławie, Cliff Booth (w tej roli  Brad Pitt) zagrał kaskadera. W Polsce film trafi do kin 9 sierpnia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Joanna Sławińska 

Gość: Rafał Zawierucha (aktor)

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 16.18

ag

Czytaj także

"Midnight Runner" - film oparty na faktach

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 16:16
12. festiwal filmowy OFF CAMERA trwa w Krakowie. W konkursie miedzynarodowym jest pokazywany między innymi film pt. "Midnight Runner". To pełnometrażowy debiut szwajcarskiego reżysera Hannesa Baumgartnera zainspirowany prawdziwą historią mężczyzny grasującego nocą po ulicach Zurychu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słodki koniec dnia" - to opowieść o kobiecie wolnej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 12:15
10 maja premiera filmu "Słodki koniec dnia" w reżyserii Jacka Borcucha. - Chciałem opowiedzieć o wielkiej poetce, która nie przypomina zgarbionej staruszki, tylko gwiazdę punkrocka - mówi artysta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

72. Festiwal Filmowy w Cannes świętem międzynarodowej kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 13:00
- Właściwie nie ma drugiego festiwalu, który tak bardzo by celebrował kino, reżyserów i gwiazdy - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Kwiatkowski, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Kino". Zwycięzców festiwalu poznamy 25 maja, a "Magazynie bardzo filmowym" mowa była także o polskim festiwalu "Docs Against Gravity" oraz o premierach wyczekiwanych filmów. 
rozwiń zwiń