X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiktoria Gorodecka na Festiwalu Dwa Teatry

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 18:23
W Sopocie już od rana prezentowane są słuchowiska biorące udział w konkursie, po nich odbywają się spotkania z twórcami, a my już tu i teraz zapraszamy na spotkanie z Wiktorią Gorodecką - laureatką zeszłorocznego Grand Prix za tytułową rolę w "Ordonce".
Audio
  • Wiktoria Gorodecka o magii radiowego teatru (Ekspres Jedynki)
Wiktoria Gorodecka
Wiktoria GorodeckaFoto: Polskie Radio

W tym roku na festiwalu Program Pierwszy prezentuje dwa słuchowiska z jej udziałem "Szczegółowa teoria życia i umierania" oraz romans wszech czasów "Anna Karenina" w reżyserii Katarzyny Michałkiewicz, w którym aktorce partnerują Bartosz Opania i Michał Żurawski.

- Zawsze się staram, żeby w każdej scenie każda z moich bohaterek była inna - mówi Wiktoria Gorodecka. Aktorka odkryła, na czym polega magia amerykańskich seriali. Wyjaśnia, że widz jest zaskakiwany i kiedy wydaje mu się, że wszystko wie, to okazuje się, że nic nie wie.

Aktorka bardzo lubi grać w Teatrze Polskiego Radia, bo uważa, że tam można wszystko zagrać. Ponadto ma możliwość spotkania z niezwykłymi starszego pokolenia aktorami. Podkreśla, że tam przychodzą aktorzy, bo się lubią, a nie dlatego, że muszą. - Mogę powiedzieć, że to jest pewnego rodzaju rodzina - zapewnia.

Jaki błąd często popełniają młodzi aktorzy? Posłuchaj całej rozmowy.

Prezentacja słuchowiska "Anna Karenina" na festiwalu Dwa Teatry odbędzie się w sobotę (25.05) o 16.15 w sopockim Multikinie. Również w sobotę będzie można wysłuchać zdobywcy zeszłorocznego Grand Prix." Ordonka" prezentowana będzie w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku o 15.30.

Dowiedz się więcej o >>> 19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej w Sopocie

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Dorota Kołodziejczyk

Gość: Wiktoria Gorodecka (aktorka)

Data emisji: 24.05.2019

Godzina emisji: 15.47

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szczegółowa teoria życia i umierania"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 22:00
Słuchowisko Michała Zdunika jest poświęcone wojennym dziejom warszawskiego ZOO. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lew Tołstoj "Anna Karenina"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:00
30 września o godzinie 21:00 zapraszamy do wysłuchania słuchowiska "Anna Karenina" Lwa Tołstoja w adaptaci Magdaleny Wleklik i reżyserii Katarzyny Michałkiewicz.
rozwiń zwiń