X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Brodzik o "Synchronizacji": to film o wyzwoleniu kobiet z patriarchatu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 19:25
W "Ekspresie Jedynki" Joanna Brodzik opowiada czym tak naprawdę jest krótkometrażowy film "Synchronizacja", w którym gatunek męski jest "na wymarciu", co dają jej spotkania z publicznością i jaka sytuacja rozbawiła aktorkę na przejściu dla pieszych. 
Audio
  • Rozmowa z aktorką Joanną Brodzik (Ekspres Jedynki)
Joanna Brodzik
Joanna BrodzikFoto: PAP/Marcin Kmieciński

Redaktorka Joanna Sławińska porozmawiała z Joanną Brodzik na 38. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM. Aktorka wystąpiła w krótkometrażowej produkcji "Synchronizacja", której akcja dzieje się w 2084 roku, a męski gatunek jest bliski wyginięcia. Cztery kobiety zastanawiają się nad tym, jak powstrzymać klęskę. 

Joanna Brodzik powiedziała, że film jest inteligentny i zabawny oraz że nie warto spłaszczać jego interpretacji tylko do aspektu wyginięcia męskiej populacji. - "Synchronizacja" jest dla mnie wizją reżyserki Anny Kasińskiej o tym, jak miałby wyglądać świat. Jest to próba pokazania kobiecości, która jest wyzwolona z patriarchatu, pozbawiona poczucia winy i wstydu - skomentowała aktorka.

Artystka podzieliła się  w audycji zabawną historią ze swojego życia, która miała miejsce... na przejściu dla pieszych. - Stojąc na przejściu dla pieszych zauważyłam po drugiej stronie kobietę o sędziwym wieku, która najwyraźniej dojrzała we mnie serialową Joannę Brodzik. Kiedy mijałyśmy się na środku przejścia dla pieszych, kobieta ofuknęła mnie: "A co pani taka malutka?!" - opowiada aktorka. - Widocznie ta kobieta musiała mieć w domu duży telewizor - z uśmiechem komentuje całą sytuację.

Czym dla Joanny Brodzik są spotkania z publicznością? Dlaczego każdego człowieka traktuje jak indywidualną jednostkę? Co sądzi o tym, że jest uważana za aktorkę komediową?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Gość: Joanna Brodzik

Data emisji: 14.06.2019

Godzina emisji: 15.46

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie poświęcił modzie. Jakim człowiekiem był Lee Alexander McQueen?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 18:12
W kinach można zobaczyć wybitny film  dokumentalny pt. "McQueen". To historia projektanta, który na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.
rozwiń zwiń