Joanna Brodzik o "Synchronizacji": to film o wyzwoleniu kobiet z patriarchatu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 19:25
W "Ekspresie Jedynki" Joanna Brodzik opowiada czym tak naprawdę jest krótkometrażowy film "Synchronizacja", w którym gatunek męski jest "na wymarciu", co dają jej spotkania z publicznością i jaka sytuacja rozbawiła aktorkę na przejściu dla pieszych. 
Audio
  • Rozmowa z aktorką Joanną Brodzik (Ekspres Jedynki)
Joanna Brodzik
Joanna BrodzikFoto: PAP/Marcin Kmieciński

Redaktorka Joanna Sławińska porozmawiała z Joanną Brodzik na 38. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM. Aktorka wystąpiła w krótkometrażowej produkcji "Synchronizacja", której akcja dzieje się w 2084 roku, a męski gatunek jest bliski wyginięcia. Cztery kobiety zastanawiają się nad tym, jak powstrzymać klęskę. 

Joanna Brodzik powiedziała, że film jest inteligentny i zabawny oraz że nie warto spłaszczać jego interpretacji tylko do aspektu wyginięcia męskiej populacji. - "Synchronizacja" jest dla mnie wizją reżyserki Anny Kasińskiej o tym, jak miałby wyglądać świat. Jest to próba pokazania kobiecości, która jest wyzwolona z patriarchatu, pozbawiona poczucia winy i wstydu - skomentowała aktorka.

Artystka podzieliła się  w audycji zabawną historią ze swojego życia, która miała miejsce... na przejściu dla pieszych. - Stojąc na przejściu dla pieszych zauważyłam po drugiej stronie kobietę o sędziwym wieku, która najwyraźniej dojrzała we mnie serialową Joannę Brodzik. Kiedy mijałyśmy się na środku przejścia dla pieszych, kobieta ofuknęła mnie: "A co pani taka malutka?!" - opowiada aktorka. - Widocznie ta kobieta musiała mieć w domu duży telewizor - z uśmiechem komentuje całą sytuację.

Czym dla Joanny Brodzik są spotkania z publicznością? Dlaczego każdego człowieka traktuje jak indywidualną jednostkę? Co sądzi o tym, że jest uważana za aktorkę komediową?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Gość: Joanna Brodzik

Data emisji: 14.06.2019

Godzina emisji: 15.46

K.A


Czytaj także

Życie poświęcił modzie. Jakim człowiekiem był Lee Alexander McQueen?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 18:12
W kinach można zobaczyć wybitny film  dokumentalny pt. "McQueen". To historia projektanta, który na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.
rozwiń zwiń