X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Iga Cembrzyńska obchodzi 80. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 21:53
Maciej Dejczer mówił o niej, że może zagrać nawet książkę telefoniczną. Jest nie tylko znaną aktorką, ale i producentką filmową, scenarzystką, reżyserką, kompozytorką, piosenkarką. Mowa o Idze Cembrzyńskiej, która jutro (2.07) obchodzi swoje 80. urodziny. 
Audio
  • Iga Cembrzyńska obchodzi 80. urodziny (Ekspres Jedynki)
Iga Cembrzyńska (P) i Alfred Andrys (L) podczas spotkania wspomnieniowego w ramach obchodów 50. rocznicy śmierci Zbigniewa Cybulskiego w 2017 roku.
Iga Cembrzyńska (P) i Alfred Andrys (L) podczas spotkania wspomnieniowego w ramach obchodów 50. rocznicy śmierci Zbigniewa Cybulskiego w 2017 roku. Foto: Andrzej Grygiel/PAP

Iga Cembrzyńska ma na swoim koncie niezwykle kreacje, m.in. w filmach "Rękopis znaleziony w Saragossie" w reżyserii Wojciecha Hasa czy "Jowita" Janusza Morgensterna.

Prywatnie aktorka była żoną reżysera Andrzeja Kondratiuka, który zmarł w 2016 roku. Niedawno powstał film w reżyserii jego brata Janusza Kondratiuka pt: "Jak pies z kotem", w którym Iga Cembrzyńska stała się jedną z bohaterek. - W tym przypadku Janusz dał wielki przykład, że można zrobić piękny film. (...) Uważałam, że mając Andrzeja za męża to było oczywiste, że Janusz musi zrobić ten film, a to, że będzie wspaniały wiedzieliśmy od samego początku - powiedziała Iga Cembrzyńska. 

***

Film "Jak pies z kotem" został nagrodzony w 2018 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za drugoplanową rolę kobiecą dla Aleksandry Koniecznej grającej rolę Igi Cembrzyńskiej oraz za drugoplanową rolę męską dla Olgierda Łukaszewicza wcielającego się w rolę Andrzeja Kondratiuka. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadzi: Karolina Rożej 

Przygotowała: Joanna Sławińska 

Data emisji: 1.07.2019

Godzina emisji: 15.48

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Film "Ja, Olga Hepnarova". Krzyk rozpaczy w samotności

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 20:24
- Staraliśmy się przede wszystkim pokazać osobę samotną i odrzucona przez społeczeństwo - mówiła w Jedynce Michalina Olszańska, która zagrała główną rolę w czesko-polskiej produkcji "Ja, Olga Hepnarova".
rozwiń zwiń

Czytaj także

O fenomenie Zbigniewa Cybulskiego w 50. rocznicę śmierci aktora

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 18:30
- Był prekursorem nowoczesnego stylu gry aktorskiej. Nikt wtedy tak nie grał (…) To co dotychczas się mówi o Zbyszku nie charakteryzuje jego intelektu - mówi Maria Chwalibóg, aktorka i szwagierka Zbigniewa Cybulskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Brodzik o "Synchronizacji": to film o wyzwoleniu kobiet z patriarchatu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 19:25
W "Ekspresie Jedynki" Joanna Brodzik opowiada czym tak naprawdę jest krótkometrażowy film "Synchronizacja", w którym gatunek męski jest "na wymarciu", co dają jej spotkania z publicznością i jaka sytuacja rozbawiła aktorkę na przejściu dla pieszych. 
rozwiń zwiń