X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kino Niepodległej" pokaże arcydzieła polskiej kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 20:42
Tego lata rusza nowy cykl filmowy - "Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Dzieła, które przyczyniły się do rozwoju polskiej kinematografii, można będzie obejrzeć w siedmiu miastach naszego kraju. Najbliższy pokaz już w ten piątek w Szczecinie.
Audio
  • "Kino Niepodległej" w siedmiu miastach naszego kraju (Jedynka/ Ekspres Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Fer Gregory

Już jutro w Szczecinie zostanie zainaugurowany cykl plenerowych pokazów arcydzieł polskiej kinematografii. Ich organizatorem jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

- Na początek zobaczymy animację Marka Skrobeckiego "Dim.". Jest to niezwykła opowieść o ludzkiej egzystencji w ciekawej technice. Później obejrzymy "Przypadek" Krzysztofa Kieślowskiego, czyli opowieść o trzech wariantach losu bohatera poprzez trzy rodzaje jego zaangażowania: komunistyczny, chrześcijański i stoicki. W filmie niezwykłą kreację stworzył Bogusław Linda - mówi Monika Piętas-Kurek, kierownik Działu Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Wszystkie filmy można będzie obejrzeć w Szczecinie na Łasztowni pod Dźwigozaurami. W niedzielę "Kino Niepodległej" przeniesie się do Bydgoszczy.

- Zapraszamy na plac przed Filharmonią Pomorską. Pokażemy tam dokument Krzysztofa Kieślowskiego "Siedem kobiet w różnym wieku", a następnie "Zaklęte rewiry" Janusza Majewskiego. Jest to ekranizacja słynnej przedwojennej powieści Henryka Worcella o karierze i awansie wiejskiego chłopaka, który został kelnerem w renomowanym hotelu" - słyszymy.

Jakie filmy można będzie obejrzeć w ten piątek w Szczecinie, a niedzielę w Bydgoszczy? Które miasta znalazły się na mapie "Kina Niepodległej"? W jaki sposób powstał repertuar

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Sława Bieńczycka

Gość: Monika Piętas-Kurek (kierownik Działu Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji)

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 15.48

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orły 2019. Artur Cichmiński: "Zimna wojna" hegemonem tegorocznych nagród

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 22:00
W czwartek odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do polskich nagród filmowych Orły 2019. Nagrodę za osiągnięcia życia otrzyma w tym roku reżyser, scenarzysta, producent i pedagog Krzysztof Zanussi. Pozostałych laureatów poznamy podczas gali 25 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Stok: Krzysztof Kieślowski był bardzo ciekawy ludzi

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 12:01
Jest współautorem wybitnych polskich filmów dokumentalnych, obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie zrealizował kilkadzięsiąt filmów. Mowa o Witoldzie Stoku, który na antenie radiowej Jedynki opowiedział o swojej pracy z wybitnym reżyserem Krzysztofem Kieślowskim. 
rozwiń zwiń