Sebastian Fabijański wśród nominowanych do Nagrody im. Z. Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 21:32
3 grudnia 2019 roku aktorzy Katarzyna Figura i Andrzej Chyra otrzymają specjalne wyróżnienia z okazji 50-lecia Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Tego dnia poznamy laureata tej prestiżowej nagrody za rok 2019 rok. Wśród nominowanych obok Bartosza Bieleni, Marii Dębskiej, Elizy Rycembel, Piotra Żurawskiego jest Sebastian Fabijański. Z aktorem rozmawiała Joanna Sławińska. 
Audio
  • Sebastian Fabijański wśród nominowanych do nagrody Z. Cybulskiego (Ekspres Jedynki)
Nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2019 za rolę w filmie Mowa ptaków - aktor Sebastian Fabijański, podczas konferencji prasowej w Warszawie.
Nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2019 za rolę w filmie „Mowa ptaków” - aktor Sebastian Fabijański, podczas konferencji prasowej w Warszawie. Foto: PAP/Rafał Guz

Nagroda przyznawana jest aktorom wyróżniającym się wybitną indywidualnością. Sebastian Fabijański, w ostatnim czasie, zagrał w wielu prestiżowych filmach m.in. "Kamerdyner", "Legiony" czy film "Mowa Ptaków", za który aktor (za rolę pisarza Mariana) został nominowany do nagrody im. Z. Cybulskiego. Jak wyglądała praca nad produkcją? - To była rola rollercoastera artystycznego, my nawzajem się napędzaliśmy. (...) To jest historia, która jest przepięknym aktem twórczym i życzę sobie, żeby tych aktów było jak najwięcej - powiedział Sebastian Fabijański. 


Sebastian Fabijański  i Joanna Sławińska
Sebastian Fabijański i Joanna Sławińska

Aktor w rozmowie z Joanną Sławińską zaznaczył, że postać Zbyszka Cybulskiego jest wzorem do naśladowania. - Piękni są ci ludzie, którzy dają świadectwo odwagi, bezkompromisowości życiowej czy twórczej. Tacy ludzie jak właśnie Zbyszek Cybulski, on do nich należy - dodał. 

Czy aktor jest szczęściarzem wśród aktorów? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Gość: Sebastian Fabijański (aktor) 

Data emisji: 8.11.2019 r.

Godzina emisji: 15.45

ans 

Czytaj także

"Portret kobiety w ogniu" - opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 16:45
Moc atrakcji czeka kinomanów w najbliższy weekend. Swoich kinowych premier doczekały się m.in produkcje filmowe w reżyserii Macieja Pieprzycy, "Ikar. Legenda Mietka Kosza", "Rzeka" - dramat produkcji niemiecko - polsko - kazachskiej czy francuski dramat "Portret kobiety w ogniu". Z kolei miłośnicy fantasy będą mogli poznać dalszy ciąg przygód Diaboliny w filmie "Czarownica 2". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ukryta gra" - polski thriller z międzynarodową obsadą

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 18:05
W "Magazynie bardzo filmowym" Joanna Sławińska rozmawiała z amerykańskim aktorem Billem Pullmanem, odtwórcą roli genialnego matematyka Joshuy Masky'ego w filmie "Ukryta gra". Premiera kinowa miała miejsce 8 listopada, a znakomitą obsadę aktorską dopełniają m.in. Robert Więckiewicz i Aleksey Serebryakov. 
rozwiń zwiń