X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maria Dębska o "Zabawa zabawa": ten film był wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 17:57
- To były bardzo emocjonalne sceny, które trzeba było ugryźć bardzo odważnie. Nie było półśrodków - mówi w radiowej Jedynce Maria Dębska, która w filmie "Zabawa zabawa" zagrała rolę studentki borykającej się z problemem alkoholowym. Aktorka otrzymała nominację do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
Audio
Maria Dębska została nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
Maria Dębska została nominowana do Nagrody im. Zbyszka CybulskiegoFoto: Rafał Guz / PAP

Poznaliśmy aktorów nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Są to: Maria Dębska ("Zabawa zabawa"), Bartosz Bielenia ("Boże Ciało"), Sebastian Fabijański ("Mowa ptaków"), Eliza Rycembel ("Nina") i Piotr Żurawski ("Interior"). Wspomniana Nagroda przyznawana jest od 1969 roku i jest wyróżnieniem dla młodych aktorów odznaczających się wybitną indywidualnością. W skład Kapituły Nagrody wchodzą m.in. reżyserzy Krzysztof Zanussi i Agnieszka Holland.

Źródło: KinoSwiatPL / Youtube

Wyróżnienie dla Kingi Dębskiej

Maria Dębska przyznaje, że Zbigniew Cybulski był ikoną polskiego aktorstwa i nieprzypadkowo jest patronem Nagrody. - Jest to duże wyróżnienie. Wiadomo, że nie pracujemy dla nagród, ale to bardzo miłe, ze ludzie, którzy się na tym znają, wybrali nas - komentuje swoją nominację Maria Dębska.

Chodziła na AA, żeby poczuć rolę

Kapituła Nagrody doceniła pracę Kingi Dębskiej w filmie "Zabawa zabawa", gdzie zagrała rolę młodej kobiety z problemami alkoholowymi. Aktorka nie ukrywa, że wcielenie się w postać bohaterki, która była pijana przez pół filmu, nie było łatwe, ale jednocześnie było wyzwaniem.

- Było to dla mnie ważne pod względem ludzkim. Przygotowywałam się przy pomocy literatury i filmu, ale chodziłam również na spotkania AA (Anonimowych Alkoholików - red.), które otworzyły mi głowę. Zorientowałam się, że właściwie cały czas miałam w głowie stereotypy i ci ludzie mi je zdjęli. Pojawiła się taka odpowiedzialność, żeby opowiedzieć to wiarygodnie - zdradza aktorka.

Jak ważna dla Marii Dębskiej jest "Zabawa, zabawa"? O tym w załączonej rozmowie.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Gość: Maria Dębska (aktorka)

Data emisji: 15.11.2019 r.

Godzina emisji: 15.48

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sebastian Fabijański wśród nominowanych do Nagrody im. Z. Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 21:32
3 grudnia 2019 roku aktorzy Katarzyna Figura i Andrzej Chyra otrzymają specjalne wyróżnienia z okazji 50-lecia Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Tego dnia poznamy laureata tej prestiżowej nagrody za rok 2019 rok. Wśród nominowanych obok Bartosza Bieleni, Marii Dębskiej, Elizy Rycembel, Piotra Żurawskiego jest Sebastian Fabijański. Z aktorem rozmawiała Joanna Sławińska. 
rozwiń zwiń