Bartosz Bielenia wyróżniony za rolę filmie Jana Komasy "Boże Ciało"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:24
Aktor Bartosz Bielenia został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Nagroda ta przyznawana jest dla wyróżniających się "wybitną indywidualnością" aktorów i aktorek, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Artysta wyróżniony został rolę w filmie "Boże Ciało", który jest polskim kandydatem do Oscarów. 
Audio
  • Rozmowa Joanny Sławińskiej z aktorem Bartoszem Bielenią (Ekspres Jedynki)
Bartosz Bielenia podczas gali Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w kinie Elektronik w Warszawie.
Bartosz Bielenia podczas gali Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w kinie Elektronik w Warszawie.Foto: PAP/Tomasz Gzell

- Moim marzeniem mogłoby być to, żeby trafiać na inspirujących ludzi, żeby móc się wielokrotnie pomylić, ale i nauczyć i również marzyć o tym, żeby to co robimy dawało nam radość i innym ludziom. Nagrody są tego dowodem, że komuś to sprawiło radość i coś w nim zasiało - mówił w rozmowie z Joanną Sławińską nagrodzony Bartosz Bielenia. 

Podczas tegorocznego 44. Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni odbyła się premiera pełnometrażowej fabuły Jana Komasy "Boże Ciało". Wówczas aktor Bartosz Bielenia wcielający się w rolę 20 - letniego Daniela mówił o odgrywanej przez siebie postaci. - Jest mi daleki i bardzo bliski, zupełnie różny ode mnie i bardzo do mnie podobny. Jednocześnie gdzieś wyrasta ze mnie, z mojego wyobrażenia jakbym się znajdował w takiej sytuacji, z takim bagażem doświadczeń, jakie on miał - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Materiał: Joanna Sławińska 

Data emisji: 4.12.2019 r. 

Godzina emisji: 15.49

ans