X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na Wawelu można robić zdjęcia. Jest decyzja dyrektora

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 17:25
We wnętrzach Zamku Królewskiego w Krakowie znowu można robić zdjęcia. - Chodzi o to, aby Wawel był jak najbardziej otwarty dla zwiedzających - mówi dyrektor tej instytucji Adam Betlej.
Audio
  • Dyrektor wyraził zgodę na robienie zdjęć na Wawelu (Jedynka/ Ekspres Jedynki)
Panorama Krakowa od strony Wawelu
Panorama Krakowa od strony WaweluFoto: yorgil/ Shutterstock

W ostatnich latach turyści odwiedzający Wawel wykonywali zdjęcia z ukrycia, ponieważ fotografowanie wawelskich komnat i skarbca było zabronione. Muzealnicy do tej pory zasłaniali się względami konserwatorskimi. Zmieniło się to na początku stycznia w wyniku zarządzenia nowego dyrektora Zamku Królewskiego.

Według nowego regulaminu zwiedzania zamkowych wystaw, można turyści mogą robić amatorskie zdjęcia i filmy, które później posłużą im za pamiątki. - Bardzo mocno podkreślamy, że nie można wykonywać zdjęcia z lampą błyskową. Podkreślamy również, że selfie-sticki niestety nie są dopuszczalne, ponieważ mogą zagrozić bezpieczeństwu nawet osób współzwiedzających - tłumaczy Adam Betlej.

A jak zmianę oceniają turyści?

***

Audycja: "Ekspres Jedynki"

Prowadzi: Mateusz Drozda

Reporter: Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Data emisji: 10.01.2020

Godzina: 16.46

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W poszukiwaniu nowych eksponatów Zamku na Wawelu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 20:21
Zamek Królewski na Wawelu regularnie powiększa swoje zbiory po to, aby ciągle zachwycać zwiedzających. Dyrektor zamku - Jan Ostrowski opowiedział o tym, czym się kieruje przy dokonywaniu wyborów nowych eksponatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Olczak: są rodziny, które posiadają olbrzymie archiwa i potrafią o nie dbać

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 08:35
- Jesteśmy instytucją, która jako pierwsza otworzyła się na archiwa społeczne. Dzięki temu zgromadziliśmy duży zasób nowych dokumentów, które pochodzą z rąk prywatnych i które są udostępniane m.in. u nas w pracowni w Warszawie - powiedział w "Sygnałach Dnia" Mariusz Olczak, zastępca dyrektora Archiwum Akt Nowych w Warszawie.
rozwiń zwiń