"Sala samobójców. Hejter". Nowy film Jana Komasy

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 21:22
Jako młody, wówczas 30-letni reżyser Jan Komasa 9 lat temu odniósł sukces filmem "Sala samobójców". Opowiadał o samotnym nastolatku, który bliskości z ludźmi szukał w internecie, świecie wirtualnym. Teraz sięgnął wspólnie ze scenarzystą Mateuszem Pacewiczem po temat niezwykle aktualny - hejt w internecie.
Audio
  • Jan Komasa i Maciej Musiałowski o filmie "Sala samobójców. Hejter" (Ekspres Jedynki)
Jan Komasa, reżyser Bożego Ciała
Jan Komasa, reżyser "Bożego Ciała"Foto: Screenshot/Marek Wałkuski

Taki hejt dotyka osoby znane, polityków, gwiazdy showbuisnessu, ale i zwykłych młodych ludzi, którzy narazili się kolegom.

Jan Komasa chciałby, żeby jego film poruszył widownię, tak jak "Boże ciało". Zwraca uwagę, że hejt nie jest tylko polską specjalnością, ale rozlewa się po całym świecie. - Film będzie opowiadać o hejcie politycznym, motywowanym politycznie, hejcie społecznym, o niszczeniu ludzi - mówi reżyser Joannie Sławińskiej. Ujawnia, że film będzie thrillerem. Zauważa, że będzie odwrotnością "Bożego ciała", który jest opowieścią o złożoności dobra. - "Sala samobójców. Hejter" będzie opowieścią o złożoności zła - wyjawia. Bohater staje się coraz lepszym hejterem i stacza się w otchłań.

Odtwórca głównej roli Maciej Musiałowski podkreśla, że starał się, jak to tylko możliwe, wniknąć w psychikę bohatera, aby sprostać roli. - Będziemy obserwowali transformację tego chłopaka, z dobrego chłopaka, który ma ambicje i szuka zrozumienia oraz bliskości w kogoś, kto został odepchnięty i wariuje z tej rozpaczy - mówi aktor.

Jan Komasa podkreśla, że film został wymyślony, jako political fiction, ale trzy tygodnie po zakończeniu zdjęć stał się przerażającą rzeczywistością.

Film "Sala samobójców. Hejter" od  6 marca w kinach w całej Polsce. A występują w nim, oprócz Macieja Musiałowskiego, także Danuta Stenka. Jacek Koman, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr, Agata Kulesza i Julia Wieniawa.

***

Audycja: "Ekspres Jedynki"

Rozmawia: Joanna Sławińska

Data emisji: 14.02.2020

Godzina: 15.45

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ukryta gra" - polski thriller z międzynarodową obsadą

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 18:05
W "Magazynie bardzo filmowym" Joanna Sławińska rozmawiała z amerykańskim aktorem Billem Pullmanem, odtwórcą roli genialnego matematyka Joshuy Masky'ego w filmie "Ukryta gra". Premiera kinowa miała miejsce 8 listopada, a znakomitą obsadę aktorską dopełniają m.in. Robert Więckiewicz i Aleksey Serebryakov. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Bielenia wyróżniony za rolę filmie Jana Komasy "Boże Ciało"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:24
Aktor Bartosz Bielenia został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Nagroda ta przyznawana jest dla wyróżniających się "wybitną indywidualnością" aktorów i aktorek, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Artysta wyróżniony został rolę w filmie "Boże Ciało", który jest polskim kandydatem do Oscarów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscary 2020. "Parasite" najlepszym filmem. "Boże Ciało" bez statuetki

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 18:54
Południowokoreański "Parasite" został nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu. Obraz Joon-ho Bonga zwyciężył też w kategorii najlepszy film międzynarodowy, pokonując m.in. "Boże Ciało" Jana Komasy. W "Poranku Dwójki" zapraszamy Państwa na jedne z pierwszych wypowiedzi po gali oscarowej.
rozwiń zwiń