Śluby i wesela w czasach pandemii. Co z zaplanowanymi uroczystościami?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 18:02
O własnym ślubie niektórzy z nas marzą całe życie. Niestety przez koronawirusa ten najpiękniejszy dzień w życiu może nie odbyć się w planowanym terminie. Co zrobić, gdy termin ślubu coraz bliżej? 
Audio
  • Śluby i wesela w czasach pandemii. Co z zaplanowanymi uroczystościami? (Ekspres Jedynki)

Magdalena Barska, organizatorka ślubów, radzi, by przyszłe pary młode zastanowiły się nad awaryjnymi terminami. - Dobrze jest sprawdzić sobie alternatywny terminarz i nie odwoływać wydarzenia, ale małe prawdopodobieństwo jest na dzisiaj, że wesela odbędą się w tych terminach, które są już zarezerwowane - zaznacza ekspert. 

W obecnej sytuacji najważniejsze jest zdrowie - a dla tej wartości można zmienić plany. Podwykonawcy, z którymi umowy zawierają przyszli państwo młodzi, są bardzo elastyczni i gotowi na współpracę. - W dobie tego, co się dzieje, to zdrowie naszych bliskich jest dla nas najważniejsze. Wszystkie inne rzeczy można uporządkować i przesunąć na inny termin - uważa Magdalena Barska. - W obecnej sytuacji wszyscy podchodzą do sprawy bardzo elastycznie, począwszy od miejsc na wesele, i nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek miał problem z dostosowaniem do oczekiwań młodej pary - dodaje ekspert. 

Śluby cywilne - odbędą się w terminie 

Bardziej skomplikowana jest sytuacja, gdy przyszli małżonkowie decydują się wziąć ślub cywilny. W mieście stołecznym Warszawie, uroczystości są zaplanowane w określonych terminach, jednak w mniejszym gronie. - Zalecamy, aby te śluby, które już są zaplanowane, one będą się odbywały, ale kierownicy urzędów informują państwa młodych, aby te śluby odbywały się przy jak najmniejszej liczbie osób, ze względu na sytuację epidemiologiczną - tłumaczy Karolina Gałecka, rzecznik miasta stołecznego Warszawy. - Te śluby, które miałyby się odbyć, ale nie są jeszcze zaplanowane, one będą odbywały się, ale tylko w wyjątkowych okolicznościach - wyjaśnia. 

***

Wraz z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego polski rząd zakazał zgromadzeń, w których miałoby uczestniczyć więcej niż 50 osób. Zakaz ten obowiązuje do odwołania. 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Materiał: Klaudia Porębska 

Data emisji: 18.03.2020 r. 

Godzina emisji: 17.20

Jedynka/ans 


Czytaj także

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie ponad 450, zmarło 5 osób

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 13:40
- Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 452, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 13 osób - poinformowało po południu Ministerstwo Zdrowia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To bardzo dobra informacja". Adam Abramowicz o "tarczy antykryzysowej" dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 13:30
- Przedsiębiorcy bardzo czekali na ten pakiet. W tej chwili cieszymy się, że to jest znacząca kwota. Czekamy na szczegóły - mówił w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz odnosząc się do rządowej "tarczy antykryzysowej".
rozwiń zwiń