"I help you". Aplikacja łącząca wolontariuszy z potrzebującymi

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 12:52
Z powodu epidemii koronawirusa wielu z nas nie może pozwolić sobie na zrobienie zakupów, czy wyście z psem. Jednym z miejsc, gdzie można szukać wsparcia jest aplikacja "I help you", która ma na celu połączenie osób, które chcą pomagać sobie nawzajem w codziennych czynnościach.
Audio
  • Potrzebujesz pomocy? Nie musisz wychodzić z domu (Ekspres Jedynki)
Aplikacja I help you
Aplikacja "I help you"Foto: Print Screen

- Aplikacji jest darmowa i nie trzeba jej specjalnie instalować. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać www.ihelpyou.app i na każdym urządzeniu, czy to będzie laptop, smartfon czy komputer ta aplikacja będzie działała - mówi w Programie 1 Polskiego Radia współtwórca aplikacji Marcin Grygierek. 


Czytaj więcej
telefon komórkowy free shutter 1200.jpg
Kiedy dzwonimy na 112?

W aplikacji znajdziemy mapę z wolontariuszami. Dzięki udostępnieniu swojej geolokalizacji można też wyszukiwać wolontariuszy w pobliżu. Po kliknięciu w ikonę wyświetla się imię osoby chętnej do pomocy, a poniżej zakres, w którym jest do tego gotowa. Jeśli wolontariusz ma samochód i może się swobodnie przemieszczać, ta informacja również pojawi się w jego profilu. Następnie ukaże się numer telefonu ochotnika.

Aplikacja niedawno pojawiła się w internecie, a dołączyło do niej już wielu wolontariuszy. - Użytkowników zarejestrowanych mamy ponad 4 tysiące. Oznaczonych, jako chętni do pomocy jest około 3 tysięcy. Większa część wolontariuszy jest w Polsce, ale mamy chętnych także za granicą - mówi Marcin Grygierek. 

Ułatwienia dla osób starszych

Jak informuje współtwórca aplikacji, posiada ona także dodatkowy tryb dla osób starszych oraz słabo widzących. - Wszystkie elementy są kontrastowe, powiększone, a liczba elementów na stronie jest ograniczona - wylicza.

- Jesteśmy świadomi, że osoby starsze bywają wykluczone technologicznie, dlatego uruchomiliśmy także infolinię (numer: 22 267 17 17). Każdy, kto potrzebuje pomocy może na nią zadzwonić i wówczas konsultant - przy pomocy naszej aplikacji - może pomóc znaleźć wolontariusza - informuje Marcin Grygierek i dodaje, że co prawda epidemia koronawirusa była "punktem startowym" aplikacji, ale nawet po jej zakończeniu, aplikacja będzie funkcjonowała.

***

Audycja: "Ekspres Jedynki"

Prowadziła: Karolina Rożej

Materiał: Wojciech Urban

Data emisji: 26.03.2020

Godzina: 16.46

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Czy aplikacja "Kwarantanna domowa" jest obowiązkowa?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 12:45
Od ubiegłego tygodnia funkcjonuje darmowa aplikacja "Kwarantanna domowa", przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba objęta kwarantanną, podstawową ocenę stanu jej zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia.
rozwiń zwiń