Jak bezpiecznie odebrać paczkę od kuriera?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 17:10
- W obecnej sytuacji zakupy internetowe są najbezpieczniejszą formą zakupów - zapewnia w Programie 1 Polskiego Rada Joanna Narożniak, rzecznik Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Dlaczego warto korzystać z usług kurierów?
Audio
  • Jak bezpiecznie odebrać paczkę od kuriera? (Jedynka/ Ekspres Jedynki)
zdj. ilustrujące
zdj. ilustrująceFoto: ViDI Studio / shutterstock

Wielu słuchaczy zastanawia się, czy w dobie pandemii koronawirusa odbieranie paczek od kurierów jest bezpiecznie.

- Żeby zachować zasady ostrożności i takiego reżimu sanitarnego, wiele firm realizujących dostawy, wprowadziło dodatkowe procedury i zabezpieczenia chroniące pracowników i klientów podczas dostawy. Firmy pozostawiają paczki np. na wycieraczce czy pod drzwiami mieszkania, kurier kontaktuje się z półpiętra lub po wzajemnym zweryfikowaniu, czy ta paczka jest dla tego klienta, stara się zostawić ją w jakiejś bezpiecznej odległości od posesji - przekazuje Joanna Narożniak.

Rzeczniczka dodaje, że podczas zakupów internetowych płacimy przelewem, co ogranicza kontakt z kurierem.

Zakładajmy rękawiczki

Mimo że firmy wyposażają kurierów w rękawiczki i maseczki, odebraną paczkę warto otworzyć w rękawiczkach, a następnie wyrzucić niepotrzebne opakowanie. Dopiero wtedy zaleca się zdjęcie rękawiczek i wyrzucenie ich do kosza.

- Jeśli mamy przedmiot, gdzie nie do końca jesteśmy pewni, czy mogły się na nim utrzymać się jakieś cząsteczki wirusa, to przetrzyjmy go chusteczką dezynfekcyjną, jeśli to nie zniszczy przedmiotu. Czynności, które dają nam poczucie bezpieczeństwa, odkażające powierzchnie i czyszczące, są jak najbardziej zasadne - twierdzi Joanna Narożniak.

***

Audycja: "Ekspres Jedynki"

Prowadził: Grzegorz Frątczak

Data emisji: 14.04.2020

Godzina: 15.45

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus. Co z wycieczkami wykupionymi na czerwiec-sierpień?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 12:13
- Dzisiaj są anulowane wszystkie wycieczki wyjazdowe, które miały się odbyć w najbliższym terminie, mniej więcej do 15 kwietnia. Pieniądze są oddawane w całości - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Kamiński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych. A co z wyjazdami zaplanowanymi na miesiące letnie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus. Czy można wyjść na spacer z małym dzieckiem?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 12:46
- Czy można wyjść z dzieckiem w wieku przedszkolnym na spacer ? Czy takie małe dziecko powinno zostać w domu? - pyta pani Regina z Warszawy. Odpowiedź w specjalnym poradniku Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń