Koronawirus a podróż pociągiem. Jak obecnie wygląda rozkład jazdy?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 17:18
- Spółka tymczasowo ograniczyła ofertę przewozową i zmniejszyła częstotliwość kursowania niektórych pociągów. W ramach obowiązującego rozkładu jazdy obecnie zostało odwołanych ok. 60 procent pociągów, a 8 procent kursuje w relacjach skróconych - informuje Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity. 
Audio
  • Koronawirus - co musisz wiedzieć? (Ekspres Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Martyn Jandula/Shutterstock

Zmniejszenie liczby kursujących pociągów wynika z wprowadzonego w Polsce ograniczenia przemieszczania się, dlatego spółka PKP Intercity dopasowuje ofertę do aktualnego zapotrzebowania. 

Szczegółowa lista zawieszonych i skróconych połączeń znajduje się na stronie internetowej spółki. - Informacje są na stronie aktualizowane na bieżąco, dlatego zachęcamy podróżnych do zapoznawania się z nimi - mówi Katarzyna Grzduk.  

Obowiązkowa rezerwacja miejsc - jak wygląda w praktyce?

Jak podkreśla rzecznik prasowy PKP Intercity bezpieczeństwo pracowników oraz podróżnych jest priorytetem, dlatego spółka na bieżąco dostosowuje swoje działania do obecnej sytuacji. - W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów drzwi są otwierane automatycznie, ponadto drużyny konduktorskie wygłaszają komunikaty o możliwości zajmowania dowolnych miejsc w obrębie posiadanej klasy wagonu bez względu na wskazane miejsce na wykupionym bilecie - wyjaśnia. - Podróżni powinni dostosować się do obecnie obowiązujących przepisów związanych z zasłanianiem ust i nosa w przestrzeni publicznej, w tym w środkach komunikacji zbiorowej - dodaje. PKP zachęca do płatności mobilnych

PKP Intercity w porozumieniu z operatorem obsługującym płatności kartą podniosła limit dotyczący płatności zbliżeniowych nie wymagających kodu PIN do 100 zł. - Ta funkcjonalność jest dostępna zarówno na pokładach naszych pociągów, jak i w kasach biletowych - zaznacza rzecznik prasowy. - Zachęcamy podróżnych do kupowania biletów przez kanały zdalne, m.in. przez stronę internetową czy aplikację mobilną "IC Mobile Navigation" - apeluje Katarzyna Grzduk.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadzi: Grzegorz Frątczak 

Data emisji: 23.04.2020 r. 

Godzina emisji: 15.47

ans 

Czytaj także

PKP Intercity zawiesi w kolejnych dniach kilkadziesiąt połączeń

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 23:00
Spółka PKP Intercity od 18 marca zawiesi około 90 połączeń kolejowych. Poinformowano o tym na stronie przewoźnika. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik KG PSP: straż pożarna od początku włączyła się w zwalczanie koronawirusa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 13:08
- Razem z naszą bracią ochotniczą, druhami Ochotniczych Straży Pożarnych każdego dnia wspieramy osoby objęte kwarantanną. Codziennie ok. 1300 ratowników dowozi żywność, leki do tych osób, ale także zajmują się dystrybucją sprzętu ochronnego i środków dezynfekcyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Batorski, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak bezpiecznie odebrać paczkę od kuriera?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 17:10
- W obecnej sytuacji zakupy internetowe są najbezpieczniejszą formą zakupów - zapewnia w Programie 1 Polskiego Rada Joanna Narożniak, rzecznik Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Dlaczego warto korzystać z usług kurierów?
rozwiń zwiń