Co Polacy kupują podczas epidemii? Sprzedaż tych produktów poszła w górę

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 22:16
Epidemia koronawirusa wyzwala w Polakach nowe talenty i zainteresowania. Idą za tym także wzrosty sprzedaży niektórych produktów, jak również zyski części sklepów. Jakie produkty notują rekordową sprzedaż w czasach pandemii?
Audio
  • Które produkty w czasie koronawirusa sprzedają się najlepiej? (Ekspres Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Production Perig

Dużo pracy w ostatnich tygodniach miał Maciej Gacek z Warszawy, właściciel firmy zajmującej się produkcją elementów ścianek działowych ze szkła i pleksi. - Pierwsza fala klientów pojawiła się po pierwszym stwierdzonym przypadku koronawirusa. Największe zainteresowanie było w marcu, z kolei kwiecień był spokojniejszy, natomiast w pierwszej połowie maja bardzo dużo klientów zwracało się do nas z zapytaniami głównie o uchwyty do szkła i uchwyty do pleksi - mówi.

Według analizy przeprowadzonej przez Agencję Marketingową Widoczni, w czasie izolacji najlepiej sprzedaje się w internecie sprzęt do pracy zdalnej, m.in. sprzedaż kamer internetowych zwiększyła się aż 27-krotnie. - Część osób wykorzystuje czas izolacji na remonty. Jest większa sprzedaż artykułów remontowych, takich jak pianki montażowe czy kleje do glazury i terakoty - dodaje Artur Wojczal.

Balkony i ogrody będą najpiękniejsze

Większy ruch jest także w centrach ogrodniczych. - Oprócz stałych klientów, widzimy mnóstwo nowych osób. Wiele z nich po raz pierwszy odkryło, że ma balkon, taras czy ogród i że generalnie ma czas, żeby tym się zająć (…). Ludzie od razu do kwiatów kupują ziemię, doniczki i korę. Myślę, że tej wiosny będziemy mieli najpiękniejsze balkony i ogrody w historii naszego kraju - przekazuje p. Mirosław, pracownik centrum ogrodniczego przy ul. Głębockiej na warszawskiej Białołęce.

Artykuły plastyczne hitem wśród rodziców i dzieci

Sporym zainteresowanie cieszą się także takie produkty jak wełna do filcowania, taśmy i tasiemki czy akcesoria krawieckie. Wśród rodziców największe powodzenie mają jednak artykuły plastyczne.

- Sprzedajemy coraz więcej artykułów do prac domowych, gdzie rodzice mogą wykorzystać je do prac w domu. Papier ksero wzrósł o 300 proc., podobnie jak farby, plastelina, wszelkiego rodzaju bloki, różne piankoliny i ciastoliny do lepienia. Widać, że rodzice zwracają bardzo dużą uwagę, żeby dzieci robiły coś rączkami. Zaczęło bardzo dużo sprzedawać się kolorowanek, rozwiązywanek oraz materiałów do nauki kaligrafii - wymienia p. Agnieszka, właścicielka sklepu z pasmanterią i artykułami plastycznymi na warszawskim Wolumenie.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadził: Grzegorz Frątczak

Materiał: Patryk Michalski

Data emisji: 25.05.2020 

Godzina emisji: 16.25

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak bezpiecznie odebrać paczkę od kuriera?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 17:10
- W obecnej sytuacji zakupy internetowe są najbezpieczniejszą formą zakupów - zapewnia w Programie 1 Polskiego Rada Joanna Narożniak, rzecznik Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Dlaczego warto korzystać z usług kurierów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urzędy pomagają mieszkańcom. Zobacz, w jaki sposób

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 12:01
Pierwsze skojarzenie z urzędem? Kolejka, pani za szybą, papierologia i mnóstwo formalności? Nic z tych rzeczy. Przynajmniej w Otwocku, gdzie powstały dwa nowoczesne kontenery służące do obsługi mieszkańców. W dobie pandemii kolejne urzędy również decydują się na podejmowanie potrzebnych inicjatyw. Jakich?
rozwiń zwiń