Muzeum Warszawy zaprasza po przerwie!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 10:18
Od czwartku (2 lipca) będzie można ponownie zwiedzić Muzeum Warszawy. Placówka zbiera, bada i udostępnia rzeczy warszawskie. Wystawa główna wychodzi od historii pojedynczych przedmiotów, by opowiadać o wydarzeniach i ludziach, którzy zadecydowali o kształcie i charakterze współczesnej Warszawy.
Muzeum Warszawy
Muzeum WarszawyFoto: muzeumwarszawy.pl/dla-mediow

Posłuchaj
03:08 [ PR1]PR1 (mp3) 29 czerwiec 2020 15_43_58.mp3 Muzeum Warszawy zaprasza po przerwie! (Ekspres Jedynki)

 

Zwiedzanie odbywa się specjalnie przygotowaną trasą. A na niej m.in. wystawa Dane warszawskie (Kim są mieszkanki i mieszkańcy stolicy? Skąd się wzięli? Kompendium wiedzy, dzięki któremu zwiedzający uchwycą specyfikę stolicy), Gabinet Pomników Warszawskich, Gabinet Syren, Gabinet Opakowań Firm Warszawskich, Gabinet Galanterii Patriotycznej i Gabinet Pocztówek.

W siedzibie głównej (muzeum mieści się w 11 połączonych kamienicach staromiejskich, wejście główne znajduje się w kamienicy 42) dostępna jest również wystawa czasowa pt. "Rzemieślnicze historie. Pracownia Mieczników" przedstawiająca losy warszawskich brązowników. Ekspozycja przybliża historię i dorobek firmy, która po wojnie powróciła na zgliszcza odbudowującej się Warszawy, przetrwała PRL i długo opierała się transformacji.

. 
Muzeum Warszawy

"Czy cały naród budował swoją stolicę?"

W związku z 75. rocznicą rozpoczęcia odbudowy stolicy można tez wziąć udział w wydarzeniach pod hasłem "BudujeMY!". Po przerwie Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku powraca z cyklem spacerów, warsztatów i wykładów, w których będzie można uczestniczyć zarówno na żywo w Lapidarium Muzeum Warszawy, jak i online. 

- Zaczynamy już w najbliższą środę (1 lipca). Cykl zainicjuje wykład prof. ucz. dr. hab. Piotra Majewskiego pt. "Czy cały naród budował swoją stolicę?" - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Sylwia Kot, koordynatorka z Muzeum Odbudowy Starówki. Cały program wykładów dostępny na podstronie BudujeMY!

Profil: Muzeum Warszawy

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadził: Mateusz Drozda

Materiał: Michał Montowski

Data emisji: 29.06.2020 

Godzina emisji: 15.45

kk

Czytaj także

Startuje cykl letnich imprez Dziedziniec Kultury

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 17:05
Wydarzenia kulturalne w ograniczonym jeszcze zakresie wracają do tradycyjnej formy z udziałem publiczności. Jednym z nich jest Dziedziniec Kultury - cykl letnich imprez kulturalnych organizowanych każdego lata na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
rozwiń zwiń