Studencie, zostań stypendystą Fundacji Anny Dymnej. Jak aplikować?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:58
- To stypendium zmienia losy nie tylko osób, które się do nas zgłaszają, ale też świat wokół nich. Dobro idzie dalej - mówi o "Indeksie Marzeń" Katarzyna Szostak z Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Trwa właśnie nabór do programu dla osób niepełnosprawnych, które rozpoczynają albo kontynuują naukę na uczelniach wyższych. Jak można otrzymać stypendium?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: belushi/shutterstock

Posłuchaj
02:55 PR1_MPLS 2020_09_03-17-19-15.mp3 "Indeks Marzeń", czyli program stypendialny skierowany do osób niepełnosprawnych (Ekspres Jedynki) 
dymna1200.jpg
Anna Dymna: życie jest drogą, w której trzeba wybierać ścieżki

- "Indeks marzeń" to konkurs, który realizujemy w ramach "Akademii Odnalezionych Nadziei". Ma on na celu wsparcie uzdolnionych osób z niepełnosprawnością, które pragną kontynuować naukę na uczelni wyższej. Chcemy pomóc im w zrealizowaniu pasji, rozwoju edukacji oraz przyszłej kariery - tłumaczy Katarzyna Szostak.

4 warunki do spełnienia

W tym roku stypendia otrzyma 9 osób. Będą one wypłacane co miesiąc w wysokości 1000 zł przez okres 9 miesięcy.

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne z terenu całej Polski, które spełnią 4 podstawowe warunki: zdały maturę z wynikiem minimum 65 proc. z przedmiotów podstawowych lub zaliczyły ostatni rok studiów ze średnią ocen minimum 4,0, a także posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, napiszą list motywacyjny odpowiadający na pytanie, dlaczego właśnie dana osoba powinna otrzymać stypendium oraz dostarczą zaświadczenie o przyjęciu na studia lub o zaliczonym roku studiów.

Dokumenty należy przesłać do Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" do 30 września.

Najważniejsze wyniki i list motywacyjny

O przyznaniu stypendium zdecydują w dużej mierze wyniki w nauce oraz list motywacyjny.

- Chcemy przede wszystkim poznać naszych przyszłych stypendystów, w tym ich potrzeby i historie. Chcemy dowiedzieć się, jakimi są osobami i czym się interesują. Dla nas jest to niezwykle ważny element bliskości i nawiązania relacji z tymi osobami. Przede wszystkim też dlatego, że każda osoba jest inna. Każda osoba, która się do nas zgłasza, jest wyjątkowa, ma inne potrzeby i chcemy je spełnić jak najlepiej - twierdzi Katarzyna Szostak.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadził: Mateusz Drozda

Reporter: Wojciech Urban

Data emisji: 3.09.2020 

Godzina emisji: 17.19

DS

Czytaj także

Anna Dymna: weszłam w przestrzeń ludzi chorych i niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 15:31
- Weszłam w ten świat chyba dlatego, że jestem aktorką, i że mnie całe życie wielcy ludzie uczyli, jak słuchać drugiego człowieka, jak do niego mówić, jak przekazywać myśli - mówi Anna Dymna. Przyznaje, że to dało jej odwagę, aby poruszac sie w tym swiecie..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna o Festiwalu Piosenki Zaczarowanej: to skarb dla osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 16:34
Anna Dymna opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" o jej inicjatywie, jaką jest Festiwal Piosenki Zaczarowanej poświęcony twórczości niepełnosprawnych muzyków. Zdradziła, jaka idea przyświecała przy zorganizowaniu konkursu muzycznego.
rozwiń zwiń