13. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego - Mastercard off Camera

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 15:53
Miał być na wiosnę, jest na jesieni, ale wreszcie przed widzami 15 dni festiwalu w nowej  formule ze względu na koronawirusa. Będą niestandardowe, ale bezpieczne formy projekcji filmów na ekranie komputera, tabletu i smartfona. Festiwal przenosi się do wirtualnej rzeczywistości. Od 11 do 25 września wszystkie filmy konkursowe i wydarzenia towarzyszące będzie można obejrzeć na platformie streamingowej player.pl. Będzie też kino samochodowe oraz "Kino z okna".
Plakat 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego - Mastercard off Camera
Plakat 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego - Mastercard off Camera Foto: mat.promocyjne

W konkursie głównym "Wytyczanie drogi" biorą udział pierwsze lub drugie filmy ich twórców. W konkursie polskich filmów fabularnych, czyli najciekawszych rodzimych produkcji filmy walczą o nagrodę Kulczyk Foundation, czyli o sto tysięcy złotych.

Posłuchaj
02:56 Festiwal 11-09-2020.mp3 13. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego - Mastercard off Camera (Ekspres Jedynki)

Zostały zachowane najważniejsze sekcje filmowe takie jak "Panorama", czy "Best of Fest" przedstawiające wybór najciekawszych filmów ze światowych festiwali. Ale są też nowe sekcje prezentujące najnowsze trendy m.in. sekcja "Między nami kobietami". To nie tylko filmy wyreżyserowane przez kobiety, ale także filmy o problemach kobiet.

Alicja Myśliwiec, rzecznik prasowy festiwalu, zapewnia, że nic się nie zmieniło, będą pokazy darmowe i biletowane, a także dyskusje z widzami. - Będziemy dyskutować tak, jak to było w sali kinowej, tylko teraz w internecie - wyjaśnia. W konkursie głównym znalazł się polski film Darii Woszek "Maryjki". - Bardzo trzymamy kciuki za ten film, jesteśmy ciekawi jak na niego spojrzy międzynarodowe jury - mówi rzecznik. Przewodniczącym jury w konkursie głównym jest Jan Komasa.

Filmy na player.pl można oglądać od soboty 12 września.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Materiał: Michał Montowski

Data emisji: 11.09.2020 

Godzina emisji: 15.40

agMichał Montowski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"In Touch". Film opowiadający o tęsknocie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 12:23
Debiutancki pełnometrażowy film dokumentalny Pawła Ziemilskiego "In Touch" opowiada o emigracji zarobkowej mieszkańców wsi Stare Juchy znajdującej się na Mazurach. Od lat 80. co trzeci mieszkaniec wyjechał do Islandii. Fabuła skupia się na tęsknocie rodziny i pustce, którą pozostawili po sobie bliscy. Film został doceniony na festiwalach w Amsterdamie i Salonikach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Kruhlik o "Supernovej": starałem się uczciwie spojrzeć na świat

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 16:50
- Przyświecała mi myśl, robiąc ten film, żeby nikogo nie wywyższać, nie oceniać i nie poniżać. Tylko, żeby kamera, która obserwuje całą sytuację, była jednym z gapiów albo powietrzem - mówi w audycji "Po drugiej stronie lustra" Bartosz Kruhlik. Czy w "Supernovej" trzeba było kłamać, aby móc opowiedzieć prawdę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nad morze, w góry i na mazury". Wystartował festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 11:56
Warto zaplanować wakacje już teraz i wziąć udział w najdłuższym wakacyjnym festiwalu filmowym! Od 1 lipca przez całe wakacje letni festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane zaprasza na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe w Sopocie i w Zakopanem. Dodatkowo we wtorki i środy seanse odbywać się będą w Giżycku.
rozwiń zwiń