Do wojska wstąp. Teraz to szybsze i łatwiejsze

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 15:29
Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian, które już są dostępne dla wszystkich tych, którzy widzą swoją przyszłość w armii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 1210/pixabay

W Łodzi, a w ubiegłym tygodniu w Sieradzu rozpoczęły działalność kolejne Wojskowe Centra Rekrutacji. To ważna informacja dla tych, którzy chcą związać się z wojskiem, a dzięki centrum rekrutacji jest to łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek.


Posłuchaj
02:40 Wojsko rekrutacja 21-09-2020.mp3 Ułatwienie dla wstępujących do wojska (Ekspres Jedynka)

 

Jeden dzień na papierkowe formalności i w zasadzie zawodowa służba wojskowa może stać otworem. Podpułkownik Daniel Jurewicz zaznacza, że zmiany są wręcz systemowe. - Do tej pory służba przygotowawcza trwała do czterech miesięcy, a teraz została skrócona do 28 dni – wskazuje. Do tej pory kandydaci, którzy nie musieli orzeczonej zdolności musieli, w przypadku Sieradza, jechać do Łodzi i tam przejść badania. Teraz w centrum rekrutacji są lekarz, psycholog, a kandydat, jeśli orzeczenie będzie pozytywne wyjdzie po czterech godzinach z kartą powołania do jednostki, którą sobie wybierze.

Porucznik Dominika Kwaczyńska podkreśla, że szkolenie zostało bardzo zintensyfikowane. - Kandydaci przed rozpoczęciem 28-dniowej służby przygotowawczej mają obowiązek przebycia e-learningu, więc na szkolenie idą już z pewną dawką wiedzy - wyjaśnia.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Materiał: Krzysztof Tubilewicz

Data emisji: 21.09.2020 

Godzina emisji: 16.29

ag

Czytaj także

"Zostań Żołnierzem RP". Trwa nabór do Wojska Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 13:46
Na terenie całej Polski trwa kampania "Zostań Żołnierzem RP". W mobilnych punktach przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień zachęcają zainteresowanych naborem do wstąpienia w szeregi armii. - Od zawsze ciągnęło mnie do czołgów i marzyła mi się praca w wojsku - mówi jeden z żołnierzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zapał i zainteresowanie są bardzo duże". Gen. Dębczak o programie "Zostań żołnierzem RP"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 09:35
- Jestem już po paru rozmowach z żołnierzami "Legii Akademickiej" - zapał i zainteresowanie są bardzo duże, jestem zbudowany taką postawą - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Artur Dębczak, dyrektor programu ds. "Zostań żołnierzem RP".
rozwiń zwiń