Caritas. Dziergają czapki i szaliki dla potrzebujących. "Każdy może dołączyć do akcji"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 12:24
Do 15 grudnia można przyłączyć się do akcji "Zróbmy szaliki i czapki dla potrzebujących". Wydziergane rzeczy będą dołączone do paczek wigilijnych przygotowanych przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/5 second Studio

Posłuchaj
04:20 Ekspres jedynki czapki szaliki.mp3 Dziergają czapki i szaliki dla potrzebujących. "Każdy może dołączyć do akcji" (Ekspres Jedynki)

 

Jak mówi jedna z organizatorek - Anna Augustyniak, w tym roku akcja osiągnęła międzynarodowy wymiar. - Otrzymałam kilka tygodni temu dwie wielkie paczki z Włoch. Pani Chiara Baglioni znalazła naszą akcję na Facebooku i zebrała grupę pań, które przez okres pandemii wydziergały ponad sto szalików i czapek - podkreśla organizatorka. - Chciałam bardzo serdecznie podziękować za empatię, czas i poświęcenie - dodaje. 


Zgłaszają się ludzie z całej Polski 

Akcja zorganizowana przez trzy lublinianki - Annę Augustyniak, Barbarę Fotygę i Iwonę Trofimenko ma miejsce po raz trzeci. Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem. - Odzywają się do nas ludzie z całej Polski - zaznacza Barbara Fotyga. - Ci, którzy sami nie potrafią dziergać, przysyłają nam włóczkę, a każdy centymetr jest nam potrzebny. Z całości dziergamy czapki, szaliki, kominy, a z włóczkowych końcówek m.in. skarpetki - dopowiada. 

Ponad 500 paczek 

Mateusz Jocek, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Lubelskiej podkreśla, że jest to wspaniała inicjatywa. - Już po raz trzeci do naszych podopiecznych trafią czapki, szaliki podczas wigilii, gdzie paczki są takim dodatkowym akcentem umilającym spotkanie świąteczne - mówi. - Z powodu pandemii w tym roku spotkanie odbędzie się w zmienionej formie. Przekażemy posiłki osobom potrzebującym, a część paczek zostanie dostarczona seniorom, pensjonariuszom Domów Opieki Społecznej. Planujemy przygotować ok. 500 paczek - informuje rzecznik. 

Czytaj także: 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej 

Data emisji: 8.12.2020 r. 

Godzina emisji: 16.48

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, czyli świece Caritas w służbie ubogim i potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 05:05
Caritas Polska rozprowadzi 2 miliony świec, z których sprzedaży sfinansuje dzieciom posiłki, wakacyjny wypoczynek, stypendia oraz rehabilitację i leczenie. Polskie Radio jest patronem medialnym akcji.
rozwiń zwiń