Teatralne propozycje dla dzieci i młodzieży na czas ferii zimowych

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 11:48
Podczas rozpoczętego drugiego tygodnia ferii zimowych, teatry w całej Polsce zaplanowały szereg aktywności dla dzieci i młodzieży. Przygotowano m.in. specjalne spektakle, warsztaty i kreatywne zabawy.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Posłuchaj
03:18 Jedynka/EJ 11.01.2021 teatry dla dzieci.mp3 Teatralne propozycje dla dzieci i młodzieży na czas ferii zimowych (Ekspres Jedynki)

 

Prezentacje różnych kreatywnych zabaw i ćwiczeń teatralnych z aktorami, publikacja cyklu wspomnień oraz transmisja spektaklu "Kajtuś Czarodziej" to propozycje Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Z kolei Teatr Miniatura w Gdańsku codziennie o godz. 11.00 proponuje spotkanie z pedagożką teatru Moniką Tomczyk i Dziadkiem Ryszardem. 

Mała Reduta Osterwy 

Teatry, aby sprostać oczekiwaniom tych najbardziej wymagających, przygotowały bogatą i różnorodną ofertę. Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim przygotował specjalny kanał na YouTube "Mała Reduta Osterwy". Warsztaty oparte są na zrealizowanych w teatrze bajkach: "O krasnoludkach i sierotce Marysi" Marii Konopnickiej, "Przygodach Koziołka Matołka" i "Tygrysa Pietrka" Hanny Januszewskiej. - Pokazujemy, jak można bawić się w teatr, jak można się wspólnie edukować - mówi Jan Tomaszewicz, dyrektor teatru. 

źródło: Mała Reduta Osterwy Gorzowskiego Teatru/Youtube

Teatralna przygoda dla najmłodszych widzów

Do piątku (15.01) można oglądać wyjątkowe spektakle w ramach Festiwalu Teatru dla Dzieci. Z uwagi na pandemię koronawirusa festiwal odbywa się w formie online i organizowany jest przez Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie. - Wybraliśmy naprawdę świetne spektakle, powrót do lektur szkolnych i do bajek bohaterów z dzieciństwa, więc każdy dzieci, młodzież, a nawet dorośli znajdą coś dla siebie  - zapewnia Zbigniew Grzyb, dyrektor instytucji. - Będzie także jeden spektakl przygotowany dla najmłodszych widzów, czyli dzieci od kilku miesięcy i będą one mogły obejrzeć spektakl w towarzystwie rodziców - dodaje. 


Dostęp do przedstawień pokazywanych podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci jest bezpłatny i nieograniczony w czasie. 

***

Tytuł audycjiEkspres Jedynki 

Materiał: Martyna Podolska

Data emisji: 11.01.2021r. 

Godzina emisji: 16.20

ans 


Czytaj także

Ferie zimowe z Polskim Radiem. Bogata oferta dla dzieci i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 07:53
Zamiast szaleństwa na stoku, domowe zacisze - w tym roku zimowe ferie będą inne niż zwykle, z powodu pandemii koronawirusa. Dlatego Polskie Radio przygotowało na ten czas ferii ofertę familijną, która jest skierowana do dzieci i ich opiekunów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwiedzanie zamków, starożytna moda w MNW i warsztaty w Wieliczce. Ruszają ferie online dla dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 16:05
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi zaprasza na Ferie po Królewsku online. Będą to wirtualne spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Do spotkań w sieci zapraszają też m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie czy Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Sprawdź, jak wygląda program zajęć niektórych instytucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ferie po królewsku online" czyli muzealna nowoczesność dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 16:05
Muzeum oczami dziecka z Idą Nowakowską czy warsztaty wokalne z serii Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich z Piotrem Rubikiem? To tylko niektóre z atrakcji "Ferii po królewsku online" - akcji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której patronuje Polskie Radio. W sumie najmłodsi mogą poznać zakamarki i historie obiektów z różnych części Polski! 
rozwiń zwiń