"Stok powinien zostać zamknięty". Narciarze łamią obostrzenia?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 13:52
W ciągu trzech dni w Podstolicach koło Wieliczki mogło pojawić się nawet kilka tysięcy osób. Sprawą zainteresowała się policja - z głośników emitowano apel o zachowaniu dystansu społecznego i skontrolowano m.in. niewłaściwie zaparkowane samochody. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Cristian Mircea Balate

Posłuchaj
03:02 Jedynka/EJ 11.01.2021 narciarze.mp3 "Stok powinien zostać zamknięty". Narciarze łamią obostrzenia? (Ekspres Jedynki_

 

-  Ujawniono ok. 100 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, które tamowały ruch i utrudniały przejazd innym uczestnikom ruchu drogowego - mówi asp. sztab. Rafał Rydz z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. - Kieorwcy nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów zostali wezwani do Komendy Powiatowej, gdzie funcjonariusze w związku z popełnionymi wykroczeniami nałożyli na nich mandaty karne - dodaje. 

Opłata za serki góralskie

Policja wyjaśnia sprawę otwartego - mimo zakazu - stoku narciarskiego w Podstolicach koło Wieliczki w Małopolsce. Od użytkowników pobierana była "dobrowolna" opłata za sprzedawane serki góralskie. Zdaniem policji, była to opłata za korzystanie z obiektu.

Po zmierzchu stok oświetlono. Z głośników puszczana była muzyka. "Wyciąg był wyłączony z użytkowania, ale na terenie obiektu wolny czas spędzało wiele rodzin z dziećmi zjeżdżając na sankach i na popularnych "jabłuszkach". - Umożliwiono wstęp licznym osobom po zmierzchu, uruchomiono oświetlenie, a od użytkowników była pobierana dowolona opłata, która była opłatą za korzystanie ze stoku - zaznacza asp. sztab. Rafał Rydz. - Wszczęto czynności wyjaśniające dot. popełnienia wykroczenia. O sprawie poinformowano miejscowy Sanepid - informuje fukcjonariusz. 

Zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów, stoki narciarskie powinny być zamknięte. Za złamanie zakazu właścicielowi oprócz grzywny do 5 tysięcy złotych może grozić kara administracyjna z sanepidu w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Materiał: Barłomiej Bujas 

Data emisji: 11.01.2021 r. 

Godzina emisji: 17.24

IAR/ans 


Czytaj także

Mandaty, pouczenia, skierowania do sądu. Policjanci pilnują porządku i apelują o rozsądek

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 14:10
W ciągu ostatniej doby policjanci pouczyli w całym kraju ponad 840 osób, nałożyli mandaty na ponad 3190 osób, a w ponad 570 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu za niezakrywanie nosa i ust - przekazał PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrole przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dane policji o naruszeniach i karach

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 16:30
Wobec 388 tys. kontroli osób skierowanych na kwarantannę w ok. 600 przypadkach policjanci stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych. Za niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa nałożyli 1960 mandatów - to bilans niedzielnych działań funkcjonariuszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Większość Polaków dostosuje się do ograniczeń". Politolog o narodowej kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 11:37
- Przejdziemy kolejny test odpowiedzialności i społecznej solidarności - tak o planowanej narodowej kwarantannie mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z UW. 
rozwiń zwiń