Paulo Sousa nowym selekcjonerem. Boniek: musiałem podjąć taką decyzję

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 17:43
- Widziałem marazm wśród piłkarzy i w stosunku do tej reprezentacji. Analizując to wszystko, musiałem podjąć taką decyzję - mówił o zwolnieniu selekcjonera polskiej reprezentacji Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Jerzego Brzęczka, na stanowisku trenera naszej kadry, zastąpił Paulo Sousa.
Paulo Sousa
Paulo SousaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

paulo sousa 1200.jpg
Paulo Sousa selekcjonerem reprezentacji Polski. Pierwsze komentarze dot. decyzji PZPN
Posłuchaj
02:49 Jedynka/Ekspres Jedynki - 21.01.2021 kadra Paulo Sousa zastąpił Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski (Ekspres Jedynki)

Zbigniew Boniek wyjaśniał podczas konferencji prasowej, że powodami zwolnienia Jerzego Brzęczka były: atmosfera w kadrze oraz reakcja drużyny na uzyskiwane wyniki. - Uważam, że tam, gdzie się pracuje, zawsze musi być uśmiech, szacunek, przyjaźń i chęć pójścia do przodu, natomiast wytworzyła się taka atmosfera, że presja była tylko i wyłącznie po stronie trenera - tłumaczył prezes PZPN.

Zbigniew Boniek dodał, że piłka polega na tym, że czasami można przegrywać mecze, ale "nie było na to marginesu i widzieliśmy zachowanie piłkarzy po przegranych meczach". - Ślepy nie jestem. Widziałem marazm wśród piłkarzy i w stosunku do tej reprezentacji. Analizując to wszystko, musiałem podjąć taką decyzję - usłyszeliśmy.

Prezes PZPN podkreślił, że Jerzy Brzęczek wykonał postawione przed nim cele, czyli awans na Mistrzostwa Europy oraz utrzymanie się w Lidze Narodów, ale sposób, w jaki to wykonano, pozostawiał trochę do życzenia.

Nowym selekcjonerem Portugalczyk

Nowym selekcjonerem został Paulo Sousa, który już w marcu poprowadzi polską kadrę. Portugalczyk poprzednio pracował w Girondis Bordeaux, gdzie spędził półtora roku, natomiast od sierpnia pozostawał bez pracy. W przeszłości trenował również m.in. Fiorentinę, FC Basel i Maccabi Tel Aviv.

- Był to fantastyczny piłkarz i jest to trener, który do pewnego stopnia piął się bardzo w swojej karierze trenerskiej. Ostatnie półtora roku było trochę zahamowane, ale może wynikało to stąd, że poszedł do Chin, gdzie idzie się po to, żeby zarabiać duże pieniądze. Wykonałem kilka telefonów do ludzi, którzy pracowali z nim jako z trenerem i wszyscy mówili: "Zibi, top! Jeżeli chodzi o trenera to top stosunki, treningi, dyscyplina, wiedza i przygotowanie" - mówił Zbigniew Boniek.

"Polska jest krajem futbolu"

Paulo Sousa przyznał, że jest ogromnie dumny, iż może być nowym trenerem polskiej reprezentacji.

- Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że z waszym entuzjazmem dającym drużynie siłę, wsparcie i wiarę, razem będziemy zdolni do walki o następne Mistrzostwa Europy. Drużyna ma wielki potencjał, a zawodnicy to klasa A z właściwą mentalnością, dyscypliną, organizacją i postawą - skomentował Paulo Sousa.

Czytaj także:

   ***

   Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

   Prowadziła: Karolina Rożej 

   Materiał: Grzegorz Krakowski

   Data emisji: 21.01.2021

   Godzina emisji: 16.16

   DS

   Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
   aby dodać komentarz
   brak

   Czytaj także

   Boniek zwolnił Brzęczka, Torino rozstało się z Marco Giampaolo. Kto poprowadzi reprezentację Polski?

   Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 08:20
   Po trzęsieniu ziemi w polskim futbolu, jakie nastąpiło po zwolnieniu ze stanowiska selekcjonera Jerzego Brzęczka, ruszyła giełda nazwisk dotycząca następcy szkoleniowca. Według włoskich dziennikarzy Zbigniew Boniek kontaktował się już wcześniej z Marco Giampaolo, który... właśnie został zwolniony z Torino.
   rozwiń zwiń

   Czytaj także

   Di Biaggio, Montella, a może van Basten? Boniek lubi zabawę w chowanego, bukmacherzy zacierają ręce

   Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 20:43
   Od momentu kiedy prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej jest Zbigniew Boniek typowanie nazwiska nowego selekcjonera przypomina zabawę w chowanego. Praktycznie nikt nie przewidział, że w lipcu 2018 roku funkcja najważniejszego trenera w kraju zostanie powierzona Jerzemu Brzęczkowi. Mało kto spodziewał się też, że jesienią 2013 roku stanowisko to obejmie Adam Nawałka.
   rozwiń zwiń