Krab listonosz i imprezowy sadownik - studenci robią gry komputerowe

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 12:31
Studenci z całej Polski zaprezentowali swoje autorskie prototypy gier komputerowych, doświadczeń VR oraz prace artystyczne podczas organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej podwójnego finału Ogólnopolskiego Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Dejan Stanic Micko

Posłuchaj
03:41 Jedynka/Ekspres Jedynki - 28.06.2021 gry komputerowe Krab-listonosz i imprezowy sadownik - studenci robią gry komputerowe (Ekspres Jedynki)

 

gra komputerowa gracz shutter 1200 Gorodenkoff
Jak zacząć przygodę z projektowaniem gier komputerowych?

Stworzenie dobrej, wciągającej gry komputerowej wcale nie jest takie proste. Wymaga współpracy programistów, scenarzystów i grafików. To wiele miesięcy, a czasem nawet lat, intensywnej pracy. Wiedzą o tym doskonale studenci, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. 

Do tegorocznej rywalizacji zgłoszono 42 projekty gier i doświadczeń VR oraz 58 prac w kategoriach artystycznych. - Gry to takie medium, które integruje wiele dziedzin - od technologii po sztukę. Dobrej gry nie ma bez dobrej historii - podkreślił Rafał Szrajber, organizator Ogólnopolskiego Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych.


Czytaj także:


To, czy dana gra jest dobra, oceniali specjaliści. - Przede wszystkim zwracamy uwagę na pomysłowość. Wykonanie technicznie też jest, oczywiście, istotne. Oraz to, jak się gra w daną grę - czy jest to fajne, czy nie - powiedział programista Andrzej Uszakow. - Dużo z tych produkcji jest wykonywanych od zera, na własnej technologii. Wszystkie mechaniki, wszystkie elementy są robione przez uczestników konkursu - dodał.

Zaskakujących pomysłów nie brakowało. W jednej z zaprezentowanych gier gracz wciela się w rolę kraba, który zostaje wyrzucony z krabiego królestwa. W królestwie ptaków zostaje... listonoszem, ale nie wykonuje swoich obowiązków rzetelnie. Bohaterem innej gry jest imprezowy sadownik, który musi posortować jabłka w rytm muzyki.Dla studentów taki konkurs to trampolina do kariery w branży. - Odwróciliśmy taką klasyczną filozofię studenta poszukującego pracy. Tu jest inaczej - studenci pokazują swoje projekty. Firmy podchodzą do stanowisk i zostawiają swoje wizytówki. To student decyduje, do kogo się odezwie - wskazał dziekan Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej Adam Wojciechowski.

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadzący: Patryk Michalski

Materiał: Michał Makowski

Data emisji: 28.06.2021

Godzina emisji: 16.45

kk

Czytaj także

To już oficjalne. Super Mario Bros. najdroższą grą na świecie!

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 17:22
Kartridż z kultową odsłoną gry opowiadającą o przygodach wąsatego hydraulika został sprzedany za 660 tysięcy dolarów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualni kierowcy powalczą o medale? "Gran Turismo" na Igrzyskach Olimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:30
Rywalizacja w grach komputerowych to nie tylko wielki biznes, ale i widowisko dające mnóstwo emocji. E-rywalizacja jest na tyle popularna, że stała się elementem Igrzysk Olimpijskich! Jedną z dyscyplin będzie legendarna wyścigowa "Gran Turismo".
rozwiń zwiń