Jaworzyna Krynicka z nową platformą widokową

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 14:41
Na dachu górnej stacji kolejki gondolowej na Jaworzynie Krynickiej otwarto 10-metrową platformę widokową. Położona jest na wysokości 1022 metrów nad poziomem morza i można z niej podziwiać Tatry, Beskid Sądecki, Niski, Wyspowy, a nawet Bieszczady. 
Widok z Jaworzyny Krynickiej latem
Widok z Jaworzyny Krynickiej latemFoto: Shutterstock/ Peter Brewer

burza auto FREE 1200.jpg
Jak się zachować podczas gwałtownej burzy i ulewy?

Nowa atrakcja na szczycie

Platforma widokowa 360 to nowa atrakcja na szczycie Jaworzyny Krynickiej. Położona na wysokości 1022 m nad poziomem morza góruje nad wszystkim dostępnym wokół. Widoki z platformy w przysłowiowe 4 strony świata sprawią, że będzie chciało się wracać i przeżywać to jeszcze raz.

Posłuchaj
03:19 Jedynka/EJ Jaworzyna.mp3 Jaworzyna Krynicka z nową platformą widokową (Ekspres Jedynki)

 

Dla bardziej ciekawskich świata dostępne będą lunety widokowe wraz z panoramami gór i wzniesień. Teraz już nic nie będzie niewiadome. W górnego poziomu platformy dostępna będzie kilkunastometrowa zjeżdżalnia grawitacyjna dla najmłodszych.

- Jest to nasze najmłodsze dziecko, długo wyczekiwana atrakcja - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Pasieka, kierownik projektu Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka. - Platforma widokowa jest konstrukcją stalową, wychodzimy na dach budynku górnej stacji kolejki gondolowej i chodzimy po takim podeście, który okala ten dach wokół - dodaje. 

Widok nawet na Bieszczady 

Z platformy widokowej można zobaczyć m.inn. Beskid Sądecki, Dolinę Czarnego Potopu i część Krynicy. - Możemy również zobaczyć najwyższe góry w tym regionie, czyli Tatry Bielskie, już po słowackiej stronie. Przy dobrej widoczności, która zdarza się głównie zimą, możemy zobaczyć pasmo Bieszczad - podkreśla Tomasz Pasieka. 

 Platforma widokowa jest dostępna dla zwiedzających od 14 sierpnia.

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Materiał: Monika Chrobak

Data emisji: 25.08.2021 r. 

Godzina emisji: 15.43

ans 

Czytaj także

Złe obuwie w górach jest główną przyczyną urazów. Naczelnik GOPR: nie wychodźmy w sandałach czy adidasach

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 10:00
 - W góry w żadnym wypadku nie wybieramy się np. w sandałach czy adidasach. Nieodpowiednie obuwie noszone przez turystów jest główną przyczyną urazów – przestrzega naczelnik bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Krzysztof Szczurek.
rozwiń zwiń