Prezes ZUS: blisko 3 mln Polaków skorzystało z bonu turystycznego

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 20:20
- Prawie trzy miliony Polaków skorzystały dotąd z Polskiego Bonu Turystycznego - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska. Łączna wartość bonów przekroczyła 2,6 mld zł.
Prezes ZUS Gertruda Uścińska
Prezes ZUS Gertruda UścińskaFoto: Cezary Piwowarski
wakacje dzieci_1200.jpg
Polski Bon Turystyczny. Kto jeszcze może skorzystać z finansowego wsparcia?

Według Gertrudy Uścińskiej istotne jest również to, że do programu zgłosiło się 28 tys. firm. - Praktycznie wszystko odbywa się przez naszą platformę usług elektronicznych - mówiła.

Posłuchaj
05:44 UŚCIŃSKA (online-audio-converter.com).mp3 Prezes ZUS: blisko 3 mln Polaków skorzystało z bonu turystycznego

Polski Bon Turystyczny ma pomóc polskim rodzinom oraz branży turystycznej w czasie pandemii koronawirusa. Za pomocą bonu można zapłacić za hotel albo imprezy turystyczne w Polsce do końca marca przyszłego roku.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska i prezes ZUS Gertruda Uścińska Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska i prezes ZUS Gertruda Uścińska, fot. Cezary Piwowarski

Wniosek o bon mogą złożyć rodziny, które otrzymują świadczenia wychowawcze albo dodatek 500+. Wartość bonu to 500 zł na dziecko, dodatkowe 500 zł ZUS przekazuje opiekunom niepełnosprawnych dzieci. Wniosek o bon można złożyć poprzez platformę elektroniczną ZUS.

2,5 mln wniosków w ramach programu "Dobry Start"

- Do ZUS trafiło już 2,5 mln wniosków o wypłatę środków w ramach programu "Dobry Start" - poinformowała w radiowej Jedynce prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska. Dodała, że do programu zgłosiło się ponad 80 proc. uprawnionych. 

Czytaj także:

- Wnioski składa się elektronicznie, a pieniądze przekazywane są na rachunek bankowy uprawnionych. Ta formuła sprawdza się dobrze, 100 tys. opiekunów otrzymało pomoc w założeniu profilu i złożeniu wniosku - powiedziała prezes.

***

Program "Dobry Start" to jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Środki wypłacane są raz w roku, niezależnie od dochodów rodziny. Do programu mogą zgłaszać się rodzice dzieci uczących się w szkole, do 20. roku życia. Na niepełnosprawne dzieci świadczenie przysługuje do momentu ukończenia przez nie 24. roku życia.

dn

Czytaj także

Dariusz Wieczorek: bon turystyczny napędza koniunkturę

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 19:10
- Problem jest również taki, że ceny tak wzrosły, że właściwie do tego bonu turystycznego trzeba dołożyć koszty sprzed roku i dopiero wtedy można wypocząć nad polskim morzem - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bon turystyczny mobilizuje do aktywnego wypoczynku. Do organizatorów trafiło już ponad 1,1 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 10:30
Już ponad 1,1 mld zł wydali Polacy na wypoczynek, płacąc bonami turystycznymi. Dotychczas zrealizowano ich 1,7 mln. Na realizację czeka jeszcze niemal milion aktywnych bonów o wartości 2,3 mld zł.
rozwiń zwiń