"Spinamy klamrą zakopiańskie wakacje". Wiceburmistrz Zakopanego o koncercie finałowym "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 16:38
Jedynka rozpoczęła sezon wakacyjny w Zakopanem i w tym samym miejscu go zakończy. - Na Placu Niepodległości spotkamy się z turystami i mieszkańcami, a przed odbiornikami ze słuchaczami z całej Polski - mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica, zastępca burmistrza Zakopanego. 
Zakopane
ZakopaneFoto: alicja neumiler/shutterstock

W sobotę o godz. 20.00 odbędzie się tam finałowy koncert 50. edycji "Lata z Radiem", na którym wystąpią Sylwia Grzeszczak i zespół LemON.

LzR 2021_LemON-Grzeszczak_1200x660_1.jpg
W sobotę wielki finał "Lata z Radiem". Koncert Sylwii Grzeszczak i zespołu LemON
Posłuchaj
06:37 Jedynka/Ekspres Jedynki - 17.09.2021 zakopane wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica przyznaje, że tegoroczny sezon turystyczny jest bardzo udany dla Zakopanego (Ekspres Jedynki)

Popularna wakacyjna audycja Programu 1 Polskiego Radia "Lato z Radiem" to najlepsza muzyka, występy znakomitych artystów, trasa reporterska, audycje plenerowe oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Na ostatnim przystanku trasy koncertowej jubileuszowej audycji usłyszymy Sylwię Grzeszczak oraz Zespół LemON.

- Spotkamy się, żeby w Zakopanem pożegnać sezon wakacyjny i spiąć klamrą od początku do końca zakopiańskie wakacje z Polskim Radiem - zapowiada Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Przypomnijmy, że tegoroczna trasa koncertowa "Lata z Radiem" rozpoczęła się właśnie w Zakopanem, gdzie w inauguracyjnym koncercie wystąpiła Cleo.

Jaki był sezon turystyczny w Zakopanem?

Agnieszka Nowak-Gąsienica przyznaje, że tegoroczny sezon turystyczny jest bardzo udany dla Zakopanego. - To sezon, na który bardzo czekaliśmy. Wiązał się z wieloma niepokojami, niemniej jednak wydaje się, że sprostaliśmy wyzwaniom. Tym wyzwaniom sprostali zakopiańscy przedsiębiorcy, którzy głównie zajmują się turystyką i to oni zapewnili nam bezpieczny sezon, ponieważ w warunkach pandemicznych to było najbardziej istotne - wyjaśnia.

Lato z Radiem 2021_koncert CLEO 1200.jpg
Cleo wystąpiła na scenie "Lata z Radiem" w Zakopanem [ZOBACZ WIDEO]

- Rzeczywiście było wielu turystów i w przeważającej mierze pochodzili oni z naszego kraju. Liczymy, że w przyszłym roku to się zmieni i będą również zagraniczni. Bardzo dziękujemy, że to właśnie Zakopane okazało się celem podróży rodzimych turystów, którzy mieli do wyboru wiele atrakcji. Poza wycieczkami w Tatry i odwiedzaniem gór mogli uczestniczyć także w wydarzeniach kulturalnych, które organizowaliśmy dzięki naszym wspaniałym partnerom, jakim jest chociażby Polskie Radio. To przecież z wami otwieraliśmy sezon i to był pierwszy impuls, żeby zorganizować kolejne wydarzenia - zauważa Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Wiceburmistrz jest zdania, że "w Zakopanem nie ma dnia, żeby nie było wydarzenia kulturalnego i nie ma miesiąca, żeby nie było festiwalu". - Kończymy sezon wakacyjny, natomiast słońce niech świeci nam jeszcze długo - dodaje.

Zakopane stawia na inwestycje

Tomasz Filar, zastępca burmistrza Zakopanego, mówi, że sezon turystyczny w tej okolicy trwa praktycznie przez cały rok. Dlatego okoliczni mieszkańcy i turyści muszą być przygotowani również na utrudnienia związane z pracami inwestycyjnymi.

- Z powodu zimy sezon inwestycyjny jest dużo mniejszy i musimy rozpocząć niektóre prace już wcześniej, np. budowę Centrum Komunikacyjnego, w tym przebudowę ronda. Przystąpiliśmy do tego w połowie sierpnia i są duże utrudnienia, ale już w przyszłym roku Centrum Komunikacyjne będzie gotowe - zapewnia Tomasz Filar.

Już teraz mieszkańcy i turyści mogą korzystać z nowego Centrum Informacji Turystycznej, natomiast w 2022 roku otwarte będą mediateka i biblioteka. - Będzie również nowoczesny dworzec autobusowy, kolejowy zaś za dwa lata. Do tego parking wielopoziomowy i jeszcze bardziej rozwinie się punkt informacji turystycznej - słyszymy.

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadził: Patryk Michalski

Goście: Agnieszka Nowak-Gąsienica (zastępca burmistrza Zakopanego), Tomasz Filar (zastępca burmistrza Zakopanego)

Data emisji: 17.09.2021

Godzina emisji: 15.22

DS

Partnerzy koncertu 

Czytaj także

Podróże, wspomnienia i wpadki - jubileuszowe "Lato z Radiem" zakończone

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 14:30
40 361 kilometrów w nogach reporterów "Lata z Radiem", 90 odwiedzonych miejscowości w Polsce, ponad 1000 przyznanych nagród, tysiące przeczytanych esemesów... To tylko część bilansu tegorocznej, jubileuszowej edycji "Lata z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubilot! Wybraliśmy imię dla maskotki "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 12:40
Decyzją redakcji "Lata z Radiem", tegoroczna maskotka - bocian - została nazwana "Jubilot". - Imię to pięknie łączy wytrawnego lotnika z jubileuszem naszej audycji - uzasadnia Sława Bieńczycka, prowadząca audycję.
rozwiń zwiń