Liczne wydarzenia kulturalne uświetnią Tydzień Niemiecki w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 14:30
W wydarzenia kulturalne, naukowe i biznesowe będzie obfitował Tydzień Niemiecki, współorganizowany przez konsulat generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku oraz Gdański Teatr Szekspirowski i Fundację Theatrum Gedanense. Wydarzenia potrwają do 4 października.
Panorama Gdańska
Panorama GdańskaFoto: g_art08/Shutterstock.com

Czytaj też:
TSW chińczyk 1200x660.jpg
Teatr Scena Współczesna i Zawirowania. Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu

Druga edycja Tygodnia Niemieckiego organizowana jest w ramach cyklu Teatry Europy i Świata. To nie tylko okazja do promowania różnorodności i jedności, ale również szansa zacieśnienia współpracy między Gdańskiem a miastem partnerskim: Bremą.

Posłuchaj
03:03 PR1_AAC 2021_09_29-17-22-40.mp3 W Gdańsku trwa Tydzień Niemiecki, w ramach którego zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych, naukowych i biznesowych ("Ekspres Jedynki"/Jedynka)

 

Literacko i muzycznie

W środowy wieczór widzowie mogli obejrzeć spektakl pt. "Życiorys Pana Boga", zrealizowany przez berliński teatr Schlosspark na podstawie powieści Jeana-Louisa Fourniera. - To historia o tym, jak Bóg nie może zbyt długo pozostać bezczynny i postanawia, jak zwykły śmiertelnik, sprawdzić się na rynku pracy. Pisze więc swój życiorys i wybiera się, by wziąć udział w rozmowach kwalifikacyjnych - mówi rzeczniczka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Magdalena Hajdysz. Pytania, jakie padają podczas tych rozmów, są w istocie pytaniami uniwersalnymi, nurtującymi ludzkość.

W programie znalazły się również czytania performatywne, a jednym z tekstów przygotowanych na tę okazję jest "Szczurzyca" Güntera Grassa, honorowego obywatela miasta Gdańska.

Zobacz też:


Czytaj też:
shutterstock_pałac przebednowskich .jpg
Historia pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów opowiedziana w obrazach

Bogatą ofertę przygotowano również dla melomanów. Dziś o godz. 19.00 odbędzie się koncert „+Hanza: Muzyka okolicznościowa Miast Hanzeatyckich”, w ramach festiwalu „ORGANy Plus+ 2021". - Zarówno koncert orkiestry Europäisches Hanse Ensemble, jak i koncert solistów niemieckich odbędą się w gdańskich kościołach. Czeka nas też spotkanie z piosenkami Marleny Dietrich - wylicza Magdalena Hajdysz. W ramach Tygodnia Niemieckiego zaplanowano również koncert słynnej bremeńskiej filharmonii, której muzycy grają na oryginalnych barokowych instrumentach. 2 października wystąpi The Echoes Project z chórem młodzieżowym Mezza Voce. - Zespół specjalizuje się w coverach utworów grupy Pink Floyd - dodaje gość audycji.

Fb/Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Materiał: Michał Montowski

Data emisji: 29.09.2021

Godzina emisji: 17.22

mg

Czytaj także

Po 78 latach od premiery do kin wróciła Lassie. O filmowych bohaterach zwierzęcych

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 11:48
Zwierzęta na ekranie to wdzięczne postaci filmowe, ale z drugiej strony - prawdziwe zwierzęta grające na planie. 
rozwiń zwiń