Sylwester. Jak ubrać się na imprezę lub bal?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 16:17
Niezdecydowani nadal zastanawiają się, jak ubrać się na tegorocznego sylwestra. Podpowiadamy, że nasza kreacja przede wszystkim musi być wygodna, a w drugiej kolejności dopasowana do miejsca, w którym będziemy się bawić. - W tym roku należy błyszczeć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia stylistka Paulina Dulanowska.
Jaka sukienka na imprezę sylwestrową?
Jaka sukienka na imprezę sylwestrową?Foto: tsyhun/shutterstock
  • Podczas tegorocznego sylwestra sporą popularnością będą cieszyć się złoto i srebro
  • Jeżeli nie lubimy tych kolorów, możemy zdecydować się na czerń
  • Panie podczas wizyt w salonach fryzjerskich decydują się na fryzury z delikatnymi falami

- Fajnie będzie błyszczeć tego dnia. Warto narzucić na siebie wszystkie możliwe błyszczące dodatki, jakie mamy, aby odpowiednio uczcić ten wieczór i dobrze się bawić - uważa Paulina Dulanowska.

Stylistka zwraca jednak uwagę, że granica pomiędzy tandetnym wyjściem a takim ze smakiem, jest bardzo cienka. - Musimy na to uważać, komponując przede wszystkim dodatki do naszego stroju. Jak najbardziej złoto jest zawsze bardzo dobrym wyborem. Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami złota, możemy postawić na drogą stronę medalu, czyli ma srebro - wyjaśnia.

Możemy również mieszać złoto ze srebrem. - Często spotykamy sukienki, które mają na przykład zmienne cekiny. Jak przełożymy je na jedną stronę na sukience, mamy kolor srebrny i złoty. Wygląda to bardzo dobrze - słyszymy.

A może małą czarna?

Zdarza się jednak, że nie przepadamy ani za złotem, ani za srebrem. Co wtedy możemy zrobić?

- Wtedy można postawić na nieśmiertelny kolor czarny, który jest ponadczasową klasyką, nieziemsko elegancką. Tutaj zaproponowałabym małą czarną i okrasiła ją fajnymi dodatkami, fajnymi butami i fajną torebką - twierdzi Paulina Dulanowska.

Stylistka podpowiada, że warto również postawić na materiały satynowe czy na welur. - Można fajnie skomponować stylizację, niekoniecznie sięgając od razu po cekiny - dodaje.

Fryzury jak na co dzień, ale z delikatnymi falami

Jak panie czeszą się na sylwestra? - Przychodzą na codzienną fryzurę. Tak, jak wyglądają na co dzień, tak wychodzą także na bal. Okazy klientek, które są bardzo odważne i chcą wyjść z pięknym uczesaniem, są bardzo rzadkie - zdradza fryzjerka Marzena Fabiszewska-Michalczyk.

Panie chętnie decydują się na delikatne fale. - One są eleganckie. Do tego spinki i wsuwki z wielką ilością brokatu i cyrkoniami. Bardzo lubiane są opaski z różnymi świecącymi dodatkami. Zgodnie z tegorocznymi trendami, zachęcam, żeby nasze głowy świeciły podczas balu sylwestrowego - twierdzi fryzjerka.

Posłuchaj
03:29 Jedynka/Ekspres Jedynki - 31.12.2021 ubranie Jak ubrać się na tegorocznego sylwestra?

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki

Prowadził: Patryk Michalski

Materiał: Joanna Merecka-Łotysz (Radia Gdańsk)

Goście: Paulina Dulanowska (stylistka), Marzena Fabiszewska-Michalczyk (fryzjerka)

Data emisji: 31.12.2021 

Godzina emisji: 15.24

DS

Zobacz więcej na temat: Patryk Michalski sylwester

Czytaj także

Oscary 2022. Mamy polskiego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 13:11
Choć Oscary zostaną rozdane dopiero pod koniec marca przyszłego roku, a wyścig po nie dopiero się rozpoczyna, to członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej głosują na krótkie listy oscarowe. Wśród setek tytułów znajduje się również polski kandydat do Oscara.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kruchy lód. Jakie są zasady bezpieczeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 12:53
Kilkunastostopniowe mrozy pomału się kończą. Nadchodzi ocieplenie, a wraz z nim kruchy, łamiący się lód. To czas, w którym najlepiej przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń