"Arsenał Warszawa" chroni od niepamięci

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 09:00
- Nasz konkurs ma wiele kategorii, choć od lat dominuje Powstanie Warszawskie i jego bohaterowie. Ogromną zasługą tych prac jest to, że młodzież dociera do nieznanych postaci, które inaczej bezpowrotnie otuliłby mrok niepamięci - mówi pisarka Barbara Wachowicz.
Audio
  • Wyjątkowy konkurs historyczny "Arsenał Warszawa" (Eureka/ Jedynka)
Konkurs Arsenał Warszawa to szansa na lepsze poznanie historii i zbliżenie całej rodziny
Konkurs "Arsenał Warszawa" to szansa na lepsze poznanie historii i zbliżenie całej rodzinyFoto: Glow Images/ East News

21 czerwca w Muzeum Niepodległości odbyła się finałowa gala "Arsenału Warszawa", 10. edycji konkursu o Warszawie dla uczniów gimnazjów i liceów. - Nasi pierwsi laureaci to są już w tej chwili dorośli ludzie. Młodzież można zainspirować, wystarczy jakaś rzucona iskierka, by rozgorzało to pięknym płomieniem, a tu jest jeszcze jakaś tajemnica detektywistyczna, poszukiwanie, odkrywanie, odnajdowanie nieznanych stron, co fascynuje młodych - opowiada Barbara Wachowicz, przewodnicząca Rady Programowej konkursu.

Jak można wziąć udział w konkursie? Które jego elementy są najważniejsze? Dzięki czemu "Arsenał Warszawa" wzmacnia więź pokoleń? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka - kultura i nauka

Prowadziła: Katarzyna Jankowska

Rozmawiała: Julia Rozbiecka

Goście: Barbara Wachowicz (pisarka, przewodnicząca Rady Programowej konkursu "Arsenał Warszawa”), uczestnicy konkursu

Data emisji: 22.06.2016

Godzina emisji: 20.39

sm/mg

Czytaj także

Błędy i zapomnienia. Powstanie Warszawskie w oczach świata

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 04:08
- Świat zachodni cenzurował zbrodnie niemieckie, popełnione w czasie Powstania Warszawskiego i cyniczną politykę Józefa Stalina - podkreśla historyk prof. Marian Marek Drozdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe życie rotmistrza Witolda Pileckiego

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 15:00
- To postać niezwykle barwa, każdy fragment jego życia jest niezwykle ciekawy. Ukształtował go dom rodzinny. Pochodzi z wielopokoleniowej rodziny, gdzie tradycje patriotyczne były kultywowane. Dziadek był powstańcem styczniowym, za co rodzina utraciła wszystkie majątki - przypomina Jacek Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL.
rozwiń zwiń