X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosną szanse na skuteczną walkę z rakiem mózgu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 22:06
- Dotarcie do wiedzy na temat nowotworów mózgu jest fascynujące i skomplikowane, ale przede wszystkim kosztowne. Wykrywamy rzeczy niesamowite, ale czasami widzimy zmiany, które najprawdopodobniej są siłą sprawczą - mówi prof. Bożena Kamińska.
Audio
  • Jakie są na nadzieje na skuteczną walkę z nowotworem mózgu? (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
Polscy badacze mają duże osiągnięcia w badaniu genetycznych i epigenetycznych uwarunkowań nowotworów mózgu
Polscy badacze mają duże osiągnięcia w badaniu genetycznych i epigenetycznych uwarunkowań nowotworów mózguFoto: Glow Images/ East News

W poniedziałek rozpoczęła się międzynarodowa konferencja "Nowotwory mózgu – od biologii do terapii". Jej głównym celem, jak podkreśla organizatorka wydarzenia, jest zaproszenie do Warszawy najwybitniejszych specjalistów, którzy zajmują się diagnostyką, rozpoznawaniem i terapią guzów mózgu. - Jest to jedna z najlepszych konferencji w Europie i tym razem zależało mi na tym, by zaprosić najlepszych naukowców w tej dziedzinie, którzy podzieliliby się swoim doświadczeniem i nowymi odkryciami - opowiada profesor Bożena Kamińska.

W programie mówiliśmy o tym, jakie są nowoczesne metody leczenia glejaków i jaki standard należy przyjąć, by zapewnić pacjentom najlepszą terapię. Wyjaśniliśmy również czym są guzy mózgu i jakie są koncepcje odnośnie do ich powstawania.

***

Tytuł audycji: "Wieczór odkrywców" w magazynie "Eureka - kultura i nauka"

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: profesor Bożena Kamińska (kierownik Pracowni Neurobiologii Molekularnej Instytutu Biologii Doświadczalnej imienia Marcelego Nenckiego)

Data emisji: 27.06.2016

Godzina emisji: 20.15

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znajomość natury molekularnej wyjdzie ci na zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 12:07
- Komórkowy element struktury człowieka jest dziś niezwykle istotny dla zrozumienia wielu procesów, które zachodzą w organizmie - mówi prof. Mariusz Bidziński ze Szpitala Praskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Richard Frąckowiak: musimy zrozumieć ludzki mózg

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 15:07
- Bez wiedzy, jak normalny mózg pracuje, nie wiemy, co się dzieje, jak mózg jest chory - wskazał dyrektor unijnego projektu Human Brain Project.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nanocząstki niosą nadzieję na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 22:38
- Mamy nadzieję, że nasze badania nanocząsek znajdą zastosowanie kliniczne m.in. w leczeniu komórek nowotworowych - mówi w radiowej Jedynce prof. Ewa Sawosz-Chwalibóg.
rozwiń zwiń